Logo Dziecioczytanie Małe
1658774789978 01

Kumpelki – komiks nie tylko dla nastolatek

Jeszcze jedna książka dziś będzie. Też komiks. Też o dziewczynach. Ale zupełnie odbiegający tematyką od powieści graficznej, którą pokazywałam Wam rano. Myślę, że spodoba się nastolatkom, ale o dorośli uśmiechną się nie raz, nie dwa 😁
To drugi tom serii o koleżankach – zabawny i świetnie narysowany – 'Kumpelki. I kto jest najlepszy?’. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont w ramach Klubie Świata Komiksu. Autorami są: Christophe Cazenove (scenariusz) i Philippe Fenech (rysunki). Kolory to zasługa Camille, a przekład z języka francuskiego przygotował Adam Tomczak.
To, podobnie jak w tomie pierwszym, zbiór krótkich, jednostronnicowych historyjek o Jess i jej przyjaciółkach i kumpelkach. Chodzą do szkoły średniej i prowadzą żywot typowych nastolatek. Martwią się tym, że spodnie pogrubiają im tyłek, pryszczami i innymi kompleksami. Kłócą się o chłopaków (nawet ich sobie odbijają) i mają śmieszne przygody na lekcjach. Czasem pójdą na plażę, innym razem na koncert czy do kina. Nie wszędzie finalnie dotrą, ale najważniejsze, że są razem. Bo mimo, że głównie się tutaj śmiejemy – zarówno z dziewczyn, jak i z nimi, to jest kilka momentów w których docenić można towarzystwo przyjaciółek. Nikt tak nie pocieszy jak one.
Kreska jest tu dynamiczna, kolory ładne, a całość bardzo estetyczna i ciekawa. Polecam i czekam na kolejny tom!


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: