Logo Dziecioczytanie Małe
1649319504705 01

Książki na Zajączka (i nie tylko), które pomogą się zrelaksować

Wyszło słońce! I to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia 😁 a najważniejszą są książki, które chcę Wam dziś pokazać i z którymi wiąże się ciekawa promocja. Ale o tym pod koniec postu.
To dwie książki od Wydawnictwa Mamania, autorstwa Martyny Brody z serii Jesteś kimś wyjątkowym, które można czytać oddzielnie, jednak to właśnie razem robią najlepszą robotę – szczególnie jeśli mamy dzieci w różnym wieku, albo jeśli chcemy, by książki posłużyły nam na dłużej, przy jednym, dorastającym maluchu. Wtedy można z części dla nieco młodszych płynnie przejść na tę skierowaną do starszych dzieci. To książki, dzięki którym w prezencie dajemy dzieciom nie tylko słowo pisane i piękne ilustracje. To też książki, które umacniają poczucie własnej wartości, ale też stawiają na indywidualność i wyjątkowość. Wzmacniają również więzi, bo relaksacje tu zawarte najlepiej robić całą rodziną. Przynajmniej my w ten sposób podeszliśmy do tematu.
****
’Relaksacje dla dzieci. Jesteś kimś wyjątkowym’, ilustracje Karolina Hyla.
To książka, która przenosi nas na łąkę, do domku leśnej babci czy do tropikalnego lasu. Za sprawą słów i oddechów stajemy się dzielnym ziarenkiem, które wzrasta wraz z nadejściem wiosny czy panterą – czujną i szybką. My najbardziej lubimy relaksację w której wsiadamy do magicznego pojazdu i podróżujemy nim po różnych krajach i krainach – np. tej całej zrobionej z guzików, gdzie nożyczki tańczą kankana 😁
****
’Relaksacje dla (nieco) starszych dzieci. Jesteś kimś wyjątkowym 2′ z ilustracjami Moniki Szczerbińskiej
Tu też mamy zbiór opowieści, które wyciszają po ciężkim dniu, albo pomagają się uspokoić przed ważnym wydarzeniem. Na początku, podobnie jak w części pierwszej, znajdziemy swoistą instrukcję traktującą o tym, jak pracować z książką by wyciągnąć z niej to co najlepsze i jak wykonywać relaksacje. Później następuje zbiór historii, które są już nieco bardziej złożone i którym towarzyszą pytania i zadania, pomagające jeszcze lepiej zrozumieć przekazywane treści. Z tej części uwielbiamy ćwiczenie, które nazywa się kosmiczny odkurzacz, a które świetnie rozluźniają ciało. Starszy syn najczęściej chce wracać do opowieści o wyruszeniu w podróż i pakowaniu plecaka, w którym zmieści się nawet cały dom!
Książki bardzo polecamy, również na prezent na nadchodzące Święta (i nie tylko). I właśnie tu przechodzimy do promocji Książki na Zajączka, jaką przygotowało Wydawnictwo Mamania.
Na stronie wydawnictwa, w specjalnej zakładce, znajdziecie wybór książek dla dzieci (młodszych i nieco starszych), które idealnie nadadzą się na wielkanocny prezent. Bo książki to prezent idealny na każdą okazję. Promocję znajdziecie pod bezpośrednim linkiem Książki na Zajączka.