Na dobranoc mam dla Was książki, które mogą u kołysać do snu. Chociaż nie wiem, bo obok dźwięków generowanych przez książkę dochodzą tu śmiechy i okrzyki zachwytu czytelników – i tych małych i tych dużych 😁 przynajmniej u nas tak działają książki z serii Bajka dźwiękowa od Harperkids. Właśnie trafiły do nas dwa kolejne tomy. Wcześniej pokazywałam Wam m.in. Trzy świnki. Teraz kolejne klasyczne baśnie moszczą sobie miejsce na as zych półkach. Zanim napiszę więcej o każdym z tytułów powiem Wam, że w każdej z książek znajdziemy po kilkanaście różnych dźwięków (w przypadku prezentowanych tytułów dźwięków jest po 16), które – co w moim odczuciu najważniejsze – nie ryczą, a przy tym są subtelne, miłe dla ucha i jak się przyczepią i wejdą w głowę, to ciężko się ich z niej pozbyć 😁 co ważne – kompozycje są oryginalne i słychać tu doskonale prawdziwe instrumenty!
***
’Księga dżungli’ na podstawie książki Rudyarda Kiplinga z ilustracjami niezastąpionego Benjamina Chauda i muzyką Félixa Le Barsa oraz tekstem w tłumaczeniu Justyny Bednarek. Bohaterem opowieści jest Mowgli, chłopiec wychowany przez wilki w środku dżungli. Wszystko jest okej, chłopiec rośnie i bawi się świetnie ze swoją watahą do czasu, aż w ich poukładane życie miesza się tygrys Shere Khan. Czy uda mu się przerwać sielankę? Czy chłopiec będzie musiał wrócić do ludzkiej wioski? Sprawdźcie.
***
’Czerwony Kapturek’ z ilustracjami Ronana Badela i muzyką Félixa Le Barsa i z tekstem w przekładzie Katarzyny Sroczyńskiej
Ktoś z nas nie zna historii Czerwonego Kapturka? Ja znam w kilku wersjach – i tej oryginalnej, strasznej dość, i w tych ugładzonych, dostosowanych do małego czytelnika. Ta dziś prezentowana należy do grona łagodnych 😁 Kapturek idzie do chorej babci, po drodze spotyka wilka i niestety zaczyna z nim rozmawiać. Ten poznaje plany dziewczynki i postanawia ją ubiec. A później… Tak, zjeść. I ją i jej babcię bidulkę. Czy mu się uda? Jak poradzą sobie Kapturek i babcia? Zobaczcie.
Książki świetnie sprawdzą się do samodzielnego czytania, ale też opowiadania. Fabułę łatwo zapamiętać, a później można opowiadać do woli.
Współpraca reklamowa z Harperkids.






