Logo Dziecioczytanie Małe
1657878804463 01

Książki, które ratują dzień

Wszem i wobec chciałam oświadczyć, że @harperkids_polska uratowało nam dzisiaj dzień 😁 od rana poziom napięcia i u chłopców i u mnie sięgał pod sufit. A później pojawił się on, na białym koniu (a raczej w białej furgonetce DPD 😂) – kurier Marcel. I zostawił nam nowości od Harperkids właśnie. Tym razem to książki/zeszyty ćwiczeń, które pozwoliły nam wszystkim się wyciszyć i sprawiły, że ten dzień jeszcze chyba da się uratować.
Na początek chciałam Wam pokazać Książki do wyklejania – z bohaterami znanymi z Cocomelon i Doliny Muminków. Co fajne, naklejki które tu mamy są wielokrotnego użytku. Wszystko za sprawą specjalnych, spiskich stron, na których możemy je naklejać. Chociaż mój młody jedną już zdążył naderwać, ale… Komu nie zdarzają się wypadki przy pracy 😉
W każdej z książeczek znajdziemy po osiem scen-rozkładówek. Jak już wspomniałam papier tu wykorzystany jest specjalnie powlekany i pozwala to na różne rozstawienie postaci i wspomaga kreatywność. Wprawdzie mamy polecenia, ale po ich jednokrotnym wykonaniu mój starszak stwierdził, że bierze sprawy we własne ręce i zaczął komponować ilustracje tak, jak mu pomysłowość podpowiadała. Najpierw działał z Muminkami, a później się z młodym zamienili. Bardzo się też cieszyli, że naklejki są na specjalnej wklejce i, że można je wyrwać. Na takim wyrwanym arkuszu łatwiej małym rączkom operować i wyłuskiwać naklejki.
Cocomelon będzie lepsze dla nieco młodszych dzieci, a Muminki sprawdzą się przy starszakach. Co fajne – pojawiają się tu w tekście pytania skierowane do czytelników, które aktywizują do rozmowy. Można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy odnośnie zainteresowań dziecka czy jego ulubionych rzeczy. I to nie jest tak, że nie rozmawiam z chłopakami na co dzień. Czasem jednak dopiero jak jakieś pytanie nie wyjdzie bezpośrednio ode mnie, tylko np. z takiej książki – łatwiej przychodzi im odpowiedź 😁
Podsumowując – polecamy, my jesteśmy zadowoleni. Mam nadzieję, że i Wam takie książki/zeszyty ćwiczeń też się podobają. Dajcie znać co sądzicie!