Logo Dziecioczytanie Małe
1659339680138 01

Książki idealne nie tylko na deszcz

Książki od Harperkids mają wszystko co trzeba, by zająć dzieci na jakiś czas – naklejki, zadania i ulubionych bohaterów. Nadadzą się i dla czterolatka i dla sześciolatka. A powiem Wam, że i ja się całkiem nieźle bawiłam pomagając chłopakom przy wypełnianiu odpowiednich miejsc naklejkami i wykonywaniu zadań.
***
’Bing. Zabawy i zadania z naklejkami’
Książeczka będzie idealna dla młodszych dzieci. Chociaż u nas na początku korzystał z niej starszak. W środku znajdziemy łamigłówki – co fajne, o różnym stopniu trudności. Mamy też odpowiedzi – ale nie mówmy o tym dzieciom już na samym początku, bo będą chciały cały czas zaglądać na tył książki 😁 uczcie się na moich błędach 😂
Wśród zadań są ciągi elementów do uzupełnienia, labirynty, swoiste tworzenie zbiorów i naukę kolorów. Nie brakuje też wprawek rysowniczych, kolorowanek wyszukiwania różnic i zadań opartych o dołączone naklejki. Spotkamy tu nie tylko Binga, ale też Flopa i innych bohaterów znanej i lubianej bajki.
***
’Moje pierwsze zadania do wyklejania. Zawody’ której to książki bohaterem jest Miś Paddington.
Ta książka to jest prawdziwy hit. Jest gruba, ma aż dwa duże arkusze naklejek i sporo się tu dzieje. Mamy dużo tekstu (co jest niezbyt często spotykane w tego typu książkach), mnóstwo zadań i specjalnie miejsce na zbieranie odznak – łapek za dobrze wykonaną robotę. Poznajemy bliżej pracę m.in. policjanta – pod czujnym okiem oficera Wellsa. Ale nie tylko – zaglądamy też do muzyków, właścicielki kawiarni, magika, odkrywcy, pielęgniarza, strażaków czy detektywa. Na koniec, po całym dniu wykonywania obowiązków, mamy też czas na relaks.
Książka jest pełna zadań i miejsc na naklejki. Ale każde zadanie jest też swoistą opowieścią, co bardzo fajnie się sprawdza. Dzieci są zainteresowane, a wydaje mi się, że i zaangażowanie w wykonywanie zadań jest większe, jeśli stoi za nimi jakaś historia.
Polecamy nie tylko na deszczowe dni. Ale właśnie w taką pogodę te książki smakują najlepiej!


Tagi: