Logo Dziecioczytanie Małe
1656431133133 01

Książki dla maluszków – z puzzlami!

Dzień dobry. Płyniemy. I to nie w basenie ani nie w jeziorze. Ba, nawet nie na kajaku. Płyniemy w domu, w sypialni, w kuchni, w łazience i w salonie też. Jedynym miejscem w miarę zimnym jest bawialnia/przyszły pokój chłopaków. Ale tam akurat nie da się wejść nie ryzykując nastąpienia na LEGO czy oberwania w łeb zabawką, która nagle spada nie wiadomo skąd 😁
Tak więc siedzimy w sypialni, ja czytam na głos, a chłopaki układają puzzle. Również te z książek, o których dziś chcę Wam powiedzieć słów kilka.
To nowości od Wydawnictwa Wilga z serii Krok po kroku – Wierszyki z puzzlami. W każdej z nich mamy wbudowane w strony po dwa zestawy puzzli, bardzo prostych, złożonych z zaledwie kilku (dokładnie 4) elementów. Książki są całokartonowe, mają zaokrąglone rogi i niewielki format. Moi chłopcy, pomimo, że już nie są w głównym targecie wiekowym, bardzo je polubili.
***
’Mój dzień’
Teksty do książki napisała Anna Kapuścińska, a ilustracje przygotowała Agnieszka Matz
Bohaterami są Hania i Staś – rodzeństwo, które pokazuje nam jak spędza dzień. Od pobudki zaordynowanej przez mamę, po buziaka i bajkę od niej na dobranoc. Jest też śniadanko, mycie zębów i zabawa. Na naszych małych bohaterów czeka też kąpiel – którą możemy odbyć wraz z nimi układając puzzle.
***
’Zwierzaki’
Autorkami tekstów są Paulina Chmurska i Anna Kapuścińska. Ilustracje przygotowała Agnieszka Matz.
Tym razem Hania i Staś odprowadzają nas po świecie zwierząt. Wraz z nimi poznajemy koty – każdy z nich jest inny – jeden puchaty, drugi łaciaty, a trzeci gładki. Jest i krowa, pies i świnka. A na koniec poznajemy też konia, który wesoło biega i rży. W tej książeczce mamy też trochę wyrazów dźwiękonaśladowczych i śliczne ilustracje.
Myślę, że dwulatki będą zachwycone. Ale książki mają szansę spodobać się i młodszym i starszym dzieciom.


Tagi: