Logo Dziecioczytanie Małe
1654874824049 01

Książki, których nie może zabraknąć w Waszej biblioteczce

Ależ mam zaległości jeśli chodzi o recenzje! Normalnie szok 😉😅 dlatego dziś przyjdę z kilkoma książkami. A przynajmniej mam taką nadzieję.
Zacznijmy od książek, które każdy powinien mieć w swojej biblioteczce. To nowości od HarperKids z serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć skierowanej do starszaków. Pełne wiedzy, ale też uczące empatii, tłumaczące czym jest tolerancja i dające nam wskazówki jak żyć i współdziałać z innymi, by było nam w tym życiu dobrze.
***
’Pięknie się różnimy’ z tekstem Tracey Turner (przekład Kazimierz Pytko) i ilustracjami Åsy Gilland.
Ta książka to absolutny must have w każdym domu. Przepięknie uczy o tym, co ważne – o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy – i nie jest ważne czy ma inny kolor skóry, orientację, czy wierzy w innego Boga, albo w ogóle nie wierzy. Mówi o różnych kulturach i grupach etnicznych. Mówi o płci, adopcji czy autyzmie. Ale też o tym czym jest niepełnosprawność intelektualna i fizyczna. Uczy kultury. I życzliwości. I znam multum dorosłych, którzy powinni ją przeczytać i porobić sobie notatki. Dużo notatek! Jestem przeszczęśliwa, że takie książki powstają. I mam nadzieję, że z ich pomocą uda się młodych wychować na świadomych, empatyczny chce ludzi, którzy będą rozumieć to, jak piękne mogą być różnice między ludźmi. I, że mogą być powodem do ratowania się, a nie do kłótni.
***
’Jak dawniej żyły dzieci’ z tekstem Bena Hubbarda (przekład Kazimierz Pytko) i ilustracjami Christiane Engel.
Z kolei ta książka jest naszpikowana wiedzą. I można dzięki niej przeżyć podróż w czasie, a przy okazji dowiedzieć się, jak wyglądało życie dzieci w starożytności, w różnych rejonach świata, pochodzących z różnych kultur. Co jedli, czym i jak się bawili i gdzie mieszkali. Co robili na co dzień i od święta. Myślę, że będziemy do niej często wracać i, że przyda się jako uzupełnienie wiedzy historycznej, którą dzieci otrzymują na lekcjach. Świetne są tu też ilustracje – robią wrażenie. Polecamy!


Tagi: