Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220420 163110

Książeczki nie tylko dla maluchów

Zasypałam Was dziś recenzjami, ale cóż poradzić, skoro jest tak dużo pięknych książek i tak mało godzin w dobie. Chociaż dzisiejszy dzień, cały odbył z dziećmi w domu, cóż… Dobrze, że już się kończy 😅😂
Na szczęście wspierały nas książki – w tym te dwie, które teraz chciałabym Wam pokazać. Jedna jest skierowana do maluszków, druga do przedszkolaków. Obydwie pochodzą ze znanej nam od lat serii, która z wiekiem się nie nudzi. To Moje pierwsze 100… od Wydawnictwa Smart Books.
****
’Moje pierwsze 100 słów – Kolory, numery, kształty’ skierowana jest do dzieci od urodzenia. Chociaż najlepiej będą się z nią bawić te maluchy, które właśnie uczą się mówić i poznają świat starając się go nieco skategoryzować, nazwać pojęciowo.
W pierwszej części, poświęconej kolorom, znajdziemy po 4 obiekty na stronie – każdy w jakimś, konkretnym kolorze. Dalej są liczby (tu na stronie są po 2 obrazki) i pojęcia typu mało i dużo, a następnie mamy kształty (na zasadzie kształtu i jakiejś rzeczy w tymże kształcie) oraz kontrasty. Książki spodobają się też starszym dzieciom. Mój 3,5-latek cieszy się, bo jest to książka, którą może samodzielnie 'czytać’ i zabiera ją ze sobą w różne miejsca i przegląda dość często.
****
’Moje pierwsze 100 słów – Sztuka’
To jest prawdziwy hit. Wiedza o sztuce, jej dziedzinach i mistrzach w pigułce. Uprzedzam jednak, że rodzic czy osoba czytająca powinna mieć przynajmniej podstawową wiedzę w temacie malarstwa, rzeźby, filmu, fotografii, muzyki czy architektury – by móc tę książkę dziecku opowiadać. Bo jej nie wystarczy czytać. Ją trzeba poczuć, zakochać się w niej – tak jak zakochać się można w sztuce. Co nas bardzo cieszy – sporo tu naszego ulubieńca, Salvadora Dali! Ale jest i Picasso, którego uwielbia starszak i Frida – idolka młodego. To też książka które wymusi na nas dokształcenie się – co oczywiście odbieram na duży plus 🥰 myślę, że można ją zaliczyć do kategorii takich tytułów, które nigdy się nie znudzą, bo tak jak już wspomniałam – jej się nie czyta, a opowiada. A historii do opowiedzenia jest tu całe mnóstwo. Bardzo polecamy!
Ps. Książki są całokartonowe, mają zaokrąglone rogi. Są niewielkie, więc idealne dla małych rączek.