Logo Dziecioczytanie Małe
1652605228134 01

Krokodyle i tyle!

Macie takie książki, przy których chichracie się jak norki? My mamy kilka. Wysokie miejsce wśród nich zajmuje 'Krokodylom wstęp wzbroniony’ od Wydawnictwa Dwukropek. Autorką tekstu jest Heather Pindar, a ilustracji – Susan Batori. Przekład przygotowała Katarzyna Biegańska.
Bohaterami opowieści są krokodyle, których nikt za bardzo nie lubi. A może nie tyle nie lubi, co inne zwierzęta się ich boją. Dlatego zebra, która organizowała przyjęcie urodzinowe zaprosiła wszystkich z wyjątkiem krokodyli właśnie. Ale nic z tego. Nasi bohaterowie uknuli nikczemny plan. Wdarli się na przyjęcie w przebraniach i postanowili wszystkich pożreć. Ale zaraz, zaraz. Czy to dmuchany zamek? A tam dalej – czy to… Tak! To tort! A później tańce, balony, zabawa. Czy w tym natłoku wrażeń będzie jeszcze czas i miejsce żeby kogoś pożreć?
Książka oprócz tego, że śmieszy – pomaga oswajać strachy. I to nie tylko przed pożarciem, ale i przez odrzuceniem. Przynajmniej my ją tak postrzegamy. To książka idealna dla przedszkolaków, które zaczynają zmagać się z problemem odrzucenia w grupie. Można też poruszyć temat masek, jakie zakładamy by ktoś nas polubił, albo przestał się nas bać – czy takie coś jest ok. Tematów do dyskusji po lekturze znaleźliśmy mnóstwo – może Wy dołożycie swoje?
Książka ma też zaskakujące, przewrotne zakończenie i świetne ilustracje – z humorem i charakterem. Polecamy, nie tylko dla maluszków.