Logo Dziecioczytanie Małe
1664384821528 01

Krecik i jego marzenie

Dobra. Było o Koziołku, to będzie o Kreciku 😁 sympatycznym, ale trochę zagubionym. I nie do końca wierzącym w siebie.
To kolejna książka duetu Tom Percival i Christine Pym (ilustracje) od Wydawnictwa Jedność dla dzieci. Jej tytuł to 'Wielkie marzenie małego Krecika’, a tłumaczeniem ponownie zajął się Marcin Brykczyński.
Krecik obserwował zwierzęta na łące. Każde z nich było w czymś dobre. Kaczkę, która szczęśliwie pływała sobie w wodzie. Niestety – Krecika nikt nie nauczył pływać. Widział też konika polnego i wiewiórkę, którzy sprawdzali się w skokach. Ale cóż z tego, skoro on skakać nie potrafił. W końcu napotkał sowę. I o a zdradziła mu niesamowitą rzecz – szczęście, a przy tym spełnianie się rozpoczyna się w momencie, kiedy uwierzymy w siebie. I kiedy zaczniemy być sobą. Ale chwileczkę. Sobą, to znaczy kim – pomyślał sobie Krecik? Jak dowiedzieć się, w czym jest się dobrym? W końcu Krecik wpadł na to. Wiedział już! Jest dobry w kopaniu! Tylko czy oby na pewno? I jak na te jego umiejętności zareagują inne zwierzęta – szczególnie kiedy ten wejdzie im w szkodę?
To piękna opowieść o marzeniach. O odkrywaniu i poznawaniu siebie. O tym, że warto czasem dłużej poszukać tego, co będzie nas wyróżniać. Tego, w czym będziemy naprawdę dobrzy. I co sprawi, że staniemy się pomocni również dla innych. Książka znów mądra i piękna. Pełna zachwycających ilustracji i mająca dobre przesłanie. Tak. Takie książki zdecydowanie lubimy!
Za książkę dziękujemy wydawnictwu.