Logo Dziecioczytanie Małe
1665171977973 01

Kot Moneta – piękna i malarska opowieść

’Kot Moneta’ to książka, w której można przepaść. Zagubić się gdzieś między obrazami. Zatopić się w kolorach i malowniczych rozmyciach. Książka, która sprawia, że czujemy się dobrze. Siedząc we własnym domu, w fotelu, możemy za jej sprawą przenieść się do najsłynniejszych obrazów mistrza. Dokładnie być w nich, razem z malarzem i… Jego kotem. Który mimo całej swojej porcelanowatości ożył i zabrał nas w magiczną podróż.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa CzytaLisek za co bardzo chciałam podziękować. Bo takie książki, uwrażliwiające na sztukę, to jest coś, co warto pokazywać dzieciom już od najmłodszych lat. Muszę jeszcze dodać, że autorką tekstu jest Lily Murray, a ilustracji – Becky Cameron. O przekład zaś zadbała Anna Pliś.
Mamy tu historię Chiki – porcelanowej kotki Claude’a Moneta, która zamiast jak zawsze leżeć bez ruchu na poduszce w domu mistrza… Nagle ożyła! I co więcej, wyruszyła na poszukiwanie przygód. A gdzie znajdzie się nich więcej, niż w obrazach?! Zatem i my do nich wchodzimy. Wdychamy intensywny zapach letnich kwiatów wprost z obrazu 'Lunch’, oglądamy imponujące lokomotywy wyjęte z 'Dworca Saint-Lazare’ czy patrzymy na porośnięte liliami stawy stojąc na 'Moście nad stawem z liliami wodnymi’. Powiem Wam, że kiedy ta podróż się kończy pozostaje lekki smutek, ale… Wtedy po prostu otwieramy znów książkę i możemy odbyć ją jeszcze raz, i kolejny, i następny.
Bardzo polecam, bo ta książka to złoto. Skąpane w złotym słońcu impresjonizmu.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem CzytaLisek.