Logo Dziecioczytanie Małe
1659627727728 01

Kot. Instrukcja obsługi. Bardzo fajna książka nie tylko dla kociarzy

Poprzedni post był o książce nie do końca fajnej, to teraz, dla przeciwwagi same superlatywy!
Bo inaczej niż dobrze nie da się o tej książce mówić. To 'Kot. Instrukcja obsługi’ Kasi Antczak i Kasi Fryzy od Wydawnictwa Kropka. To druga po 'SOS pies’ książka tego duetu, w świetny i ciekawy sposób opisująca to, jak należy się opiekować naszymi czworonożnymi pociechami.
To swoisty poradnik, lub jak ktoś woli instrukcja obsługi. Z tym, że nie rzeczy, a żywej istoty. A to zobowiązuje. Mając zwierzę mamy dodatkowego członka rodziny. Takiego, którym trzeba się opiekować, o którego trzeba dbać i który jest w pełni od nas zależny. Każde porady są więc na wagę złota, a te będą idealnie nie tylko dla początkujących kociarzy, ale też dla tych, którzy zwierzę mają już od jakiegoś czasu.
Każda rozkładówka jest podzielona na dwie części. Po jednej stronie mamy zagadnienie, problem – jak zwal, tak zwał – wypowiedziany przez kota. Zaś z drugiej strony są podane rozwiązania – co zrobić. Zarówno w formie graficznej, jak i tekstowej, która jest nieco bardziej rozbudowana. Tę rysunkową zrozumieją spokojnie nawet dzieci, które jeszcze nie czytają. Zaś z dłuższym wyjaśnieniem przyjdzie rodzic, czy też inna osoba z którą maluch czyta książkę. Wszystko jest tu bardzo intuicyjne, kolorowe i przyciągające wzrok. A do tego świetnie narysowane. Uwielbiam ten styl i kreskę.
A jakie zagadnienia mamy poruszone w książce? Jest o jedzeniu i piciu. Jest o zapewnieniu zwierzaków bezpieczeństwa i rozrywek. Jest o higienie, chorobach i tym, że podobnie jak ludzie, również koty nie zawsze mają chęć na zabawę czy bycie dotykanym, głaskania. Jest też poruszona bardzo ważna kwestia – kwestia starości. Czego innego będzie wymagał od nas kot malutki, czego innego dorosły, a jeszcze czego innego koci staruszek. O tego ostatniego trzeba dbać szczególnie.
Książkę polecamy, to naprawdę świetna treść podana w fantastycznej formie.