Logo Dziecioczytanie Małe
1665413522672 01

Komiks tak piękny, że aż się uśmiechniecie

To zdecydowanie moja ulubiona część tej komiksowej serii. Jest tak wzruszająca (szczególnie ostatnie opowiadanie), miła i do serca przyłóż, że już się chyba bardziej nie da! Uwielbiam tu wszystko. Scenariusz, rysunki, bohaterów, to, że rzecz dzieje się latem! Od razu się człowiekowi ciepłej na serduchu robi!
Mówię o kolejnym, ósmym już tomie serii przygód leśnych przyjaciół z lisiej dolinki. To 'Malutki Lisek i Wielki Dzik. Trzy słowa’ od Wydawnictwa Egmont. Autorką scenariusza i ilustratorką zarazem jest Berenika Kołomycka.
W środku znajdziemy trzy historie. Pierwsza z nich – 'Nicnierobienie’ opowiada o… Leniuchowaniu! Ale też o rozumieniu słów i wspólnym spędzaniu czasu. Jest tu o tym, że każdy leniuchuje inaczej. I to, co pasuje jednym, drugim wcale nie musi odpowiadać. To tak jak w życiu – jedni odpoczywają i leniuchują śpiąc, inni oglądając seriale, czytając, gotując czy grając w gry. Jeszcze inni – jak moja śp. babcia – leniuchują… Szydełkując, robiąc na drutach czy obierając ziemniaki. Tak, to ostatnie babcię relaksowało. Opowiadała podvzas tego obierania takie historie, że mogłaby powstać niejedna książka, nie tylko dla dzieci.
Druga opowieść to 'Maleńkość’. I powiem Wam, że stała się rzecz niesłychana, ponieważ dzięki niej polubiłam pająki! No dobra. Jednego pająka, który nie dość, że sympatyczny, to jeszcze mądry i odważny. Mimo, że wyjątkowo maleńki.komu pomógł i w jaki sposób? To już musicie zobaczyć sami.
I w końcu opowieść trzecia, moja ulubiona. Typ tytułowe 'Trzy słowa’ – piękna historia o miłości. I to nie ten wyrażanej słowami, tylko pełnej szczerych gestów, które dają nadzieję na to, że ten świat jest dobry. Historia, która łaskocze serduszko i wyciska łzy. Piękna i bardzo mądra zarazem. Cudownie czyta się ją z tymi, których kochamy ♥️
Będzie idealna jako pierwszy komiks dla maluchów. Tekstu jest niewiele, bohaterowie pozytywni, a historie proste i urocze.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Egmont. 


przez

Tagi: