Logo Dziecioczytanie Małe
1648913085234 01

Komiks, który pokochacie Wy i Wasze dzieci

Dawno nie było komiksów, czas więc nadrobić te braki. W najbliższych postach będzie ich dużooo 😁
Zaczynamy od lubianej przez nas serii, której bohaterami jest pewna, specyficzną, patchworkowa rodzina. To 'Pan Borsuk i pani Lisica. Ale załoga!’ od Wydawnictwa Egmont. Autorką scenariusza jest Brigitte Luciani, a rysunki przygotowała Eve Tharlet. Przekład z francuskiego przygotował Ernest Kacperski.
Już po raz trzeci spotykamy się z panem Borsukiem, panią Lisicą i ich dziećmi. Razem tworzą rodzinę, która wciąż się dociera. I w której wszystkie problemy daje się w końcu rozwiązać – działając razem. A inność nie jest tu piętnowana, tylko wykorzystywana by dać lekcję tolerancji i pokazać jak ową inność wykorzystać do łączenia zamiast dzielenia.
Nastała jesień. Nasza patchworkowa rodzina stara się sobie znajdować jakieś ciekawe aktywności. Dzieci postanawiają zorganizować regaty. Ale najpierw muszą zbudować łódkę. Problem w tym, że każde z nich ma inny pomysł na jej wygląd i możliwości. Dlatego każdy zaczyna robić swoją łódkę, a później się ścigają. Czy tak to powinno wyglądać? A może lepiej zadziałać wspólnie? Może dopiero współpracując da się osiągnąć wszystkie cele? Warto sprawdzić – a później wiedzę przenieść do realnego życia. Nawet nie podejrzewacie w jaki wielu sytuacjach się przyda.
Komiks ten to nie tylko tekst. To przede wszystkim ilustracje. Piękne, bardzo malarskie, szczegółowe. Już dla nich samych warto ten komiks mieć.
Dodam jeszcze, że pochodzi z serii Mój pierwszy komiks 5+.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: