Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220405 115232

Klasyka w komiksowym wydaniu

Dobra. Ostatni komiks i na jakiś czas dam Wam spokój 😁😉 a na koniec zostawiłam prawdziwą perełkę. To wydana przez Egmont, druga część komiksowej adaptacji niezwykłej baśni, klasyki literatury dziecięcej – 'O czym szumią wierzby. Tom 2 Auto, Ropuch, Borsuk’. Powstał na podstawie powieści Kennetha Grahame’a. Autorem scenariusza i rysunków jest Michel Plessix, a przekładu z francuskiego dokonał Ernest Kacperski.
To co od razu rzuca się w oczy to układ książki. Zaczynamy nie od rozdziału 1, jak to zwykle bywa, a od 4. A to dlatego, że poprzedni tom skończył się na 3. Ten ma rozdziałów trzy, czyli do 6 włącznie. Każdy z nich opisuje dalsze przygody znanych już bohaterów – Szczura i Kreta. Mamy też Borsuka i Ropucha. Niby tak od siebie różni, a jednak są w stanie się zaprzyjaźnić. I przeżyć wspólnie wiele przygód. Zachwyca nora Borsuka, chociaż jest nieco upiorna. Zastanawia zwykła codzienność i małe przyjemności, nad którymi zaczęłam myśleć, na skutek rozważań Kreta. W ogóle stał mi się bardzo bliski po tym tomie. Rozumiem i jego tęsknotę za domem i lekko sentymentalne nastawienie do życia. Myślę, że gdyby istniał naprawdę, przegadalibyśmy długie godziny na imprezach w kuchni 😉 jest w końcu Ropuch, który z nowego automobilu cieszy się prawie tak samo jak mój mąż. W ogóle zauważam u nich nieco podobieństw… 😉
Na pewno sięgniemy po kolejny tom, bo to historia która wciąga. Myślę też, że fajna alternatywa na poznanie klasyki dla dzieci, które nie lubią czytania. Piękne ilustracje przyciągają wzrok – już samo patrzenie na nie sprawia przyjemność.
Jeśli chcecie wartościowej historii w pięknej oprawie – to coś dla Was!


Tagi: