Logo Dziecioczytanie Małe
1667924361830 01

Kalendarz adwentowy w książkowej odsłonie

Dobra, kto już widział w tym roku świąteczną reklamę Coca-Coli i słyszał 'Last Christmas’? A kto zaczął już kolekcjonować kalendarze adwentowe? Ja za dzieciaka uwielbiałam te z czekoladkami. Ciocia-babcia przysyłała mi je ze Stanów już w październiku i musiałam czekać aż do grudnia z otwieraniem 🙈
Teraz zamiast kalendarzy z czekoladą stawiamy na… Książki adwentowe. Czyli w dużym skrócie – takie z historią na każdy dzień grudnia – od początku miesiąca do świąt. Czytając je równocześnie odliczamy czas do wigilii. W tym roku pierwsza w naszej kolekcji jest przepiękna książka od Wydawnictwa Tako, która oprócz świątecznych historii przynosi nam też… Prezenty! To 'Gwiazdka u Niedźwiadka’ czyli książkowy kalendarz adwentowy autorstwa Béatrice Garel z ilustracjami Thomasa Baasa i w tłumaczeniu Pawła Łapińskiego.
W środku, na wewnętrznej stronie okładki znajdziemy choinkę do samodzielnego złożenia. To na niej będziemy zawieszać bombki i różne ozdoby, które w darze dla Niedźwiadka przynoszą zaproszeni goście.
No właśnie – historia! Jest równie ważna i piękna jak ilustracje i cała oprawa książki. Otóż Niedźwiadek zaprasza przyjaciół z całego świata na wspólne świętowanie Gwiazdki. Będzie wielka choinka, ognisko i opowieści z różnych krajów. Kiedy miś chce ubrać choinkę okazuje się, że jego ozdoby zniknęły. Na dnie pudełka została tylko jedna. Niedźwiadek wpada więc na pomysł – prosi każdego z przyjaciół, by przyniósł w ramach prezentu jakąś ozdobę…
Jacy goście się pojawią? Dlaczego motyl Gaston chciał się prezentować jak najlepiej? A myszka Rikki – co stało się w jej domu tuż po tym, jak zapadła w sen? No i dlaczego przyjaciółki – świnka Róża i koza Blanka są całe upaprane farbą? Warto się dowiedzieć.
My już całość przeczytaliśmy, ale obiecaliśmy też sobie z chłopakami, że ozdoby – dary od zwierzaków – wyjmować będziemy dopiero w grudniu. Bo z książką tą będziemy odliczać czas do świąt. I dekorować choinkę, tę książkową, zanim w wigilię rano usiądziemy przy prawdziwym drzewku i obsypiemy je ozdobami.
Bardzo polecam Wam tę książkę. Piękna, z przesłaniem i dająca do myślenia. A przy tym niezwykle ciepła – podkreślająca rolę przyjaźni, bycia razem i wspólnego oczekiwania. W sam raz na świąteczny czas!
Współpraca reklamowa (barter) z Wydawnictwem Tako.