Logo Dziecioczytanie Małe
1654513568295 01

Jestem Kabelek. Jamnik Kabelek!

Dziadek Sławek, który jest robotem. Sarenka Helenka, która stała się sierotą, ale na szczęście trafiła na odpowiednich ludzi (i psy!). A może mole, które są wyjątkowo żarłoczne i które trzeba wytropić. Do tego gęsi I kot Marian. I bociany – nie zapominajmy o bocianach! Wszystkich ich – i wiele więcej – znajdziecie w kolejnej części przygód pewnego sympatycznego jamnika (a właściwie jamników). To 'Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek 3′. Autorką jest Lidia Gierwiałło, a ilustracje przygotowała Magda Michalak.
Kabelek jak zwykle jest ciekawski i ma swoje, wyjątkowe podejście do wielu spraw. A dodatkowo uczy życia młodszego od siebie Mikusia. Czasem się gubi, innym razem zasypia pod szafą. I to w samym środku molowego śledztwa! Ale nie martwcie się. Mama Gosi i Gosia jak zwykle potrafią rozwiązać wszystkie problemy Kabla. I nie tylko jego.
To książka pełna ciepła. Miłości – tej w rodzinie i tej do zwierząt. W końcu one często są członkami naszych rodzin. Wrośniętymi w nie na całego. Książka o codzienności – która, widziana oczami psa, staje się całkiem niecodzienna. A opatrzona jego komentarzem – bawi i wzrusza. Autorka w cudowny sposób potrafi przekazać emocje, również, a nawet przede wszystkim, te psie. Bo ja wierzę, że psy odczuwają emocje podobnie do nas. Tylko nie potrafią nam o tym powiedzieć. I wtedy pojawia się Kabelek i w imieniu wszystkich naszych braci mniejszych – mówi. A jego opowieści aż chce się słuchać. Wciąż i wciąż od nowa.
Polecamy bardzo! A recenzją tej książki zaczynamy Czytelniczy Tydzień pod Psem. Jakie jeszcze książki w jego ramach poznacie? Zachęcam do śledzenia wpisów!