Logo Dziecioczytanie Małe
1665497436620 01

Jesień – jaka jest, każdy widzi. Dzięki tej książce możecie jej też posłuchać

Lubię jesień. Nie, że jakoś przesadnie, nie jestem typem jesieniary. Ale jesienią są urodziny moje, mojej mamy (tego samego dnia świętujemy!) i moich dzieci. I chyba właśnie z tego powodu lubię tę porę roku.
Zachwycają mnie jesienne kolory – nasycona czerwień liści, miedź i żółć, która przechodzi w brąz zbyt szybko. To wszystko nastraja nieco melancholijnie, ale też dobrze. No i nie oszukujmy się. Jesień to seriale, książki, planszówki – pod kocykiem, z herbatką albo kakao. Tak. Taką jesień lubię.
Ale lubię też jesień z książki od Wydawnictwa Wilga, które niedawno do nas trafiła. To kolejna część interaktywnej serii, którą można nie tylko czytać, ale można jej też posłuchać. Usłyszeć jesień – fajnie, prawda?
Książka ta to 'Jesień w świecie przyrody’ z serii Mali Przyrodnicy.
Znajdziemy tu naprawdę dużo zdjęć (co ważne realnych zwierząt, roślin i ogółem przyrody) i jeszcze więcej wiedzy i ciekawostek. Ale, to co najfajniejsze, to kody QR – dzięki którym możemy na jakimś urządzeniu, np. telefonie, posłuchać głosów zwierząt – jelenia czy łosia na rykowisku, ptaków czy niedźwiedzia.
Na początku książki mamy krótkie wprowadzenie wraz ze wskazówkami jak z niej skorzystać. Następnie czas na przygotowanie – autorzy zdradzają nam co zabrać ze sobą na jesienny spacer i dzielą się radami, również odnośnie pogody czy ubioru.
Kto ma dzieci ten wie, że jesienią z parku nie wraca się z pustymi rękami – tudzież kieszeniami 😁 żołędzie, kasztany, liście – wszystko to urasta do rangi skarbów. I fajnie. Bo później w domu można z tych darów jesieni wyczarować fajne rzeczy – np. kasztanowe ludziki. O tym co zbierać też poczytamy w książce od Wilgi. Ale znajdziemy tu też fajne informacje o wykopkach (któż o nich obecnie jeszcze pamięta?! 😁), ptakach (tych które odleciały i tych, które zostały), owocach i zapasach, które robią sobie na zimę zwierzęta. Co fajne, znajdziemy tu też rady na temat tego jak posadzić drzewo, zrobić kukurydzianą kukiełkę czy domowymi sposobami dokonać pomiarów deszczu. Jest też wzmianka o jesiennych gwiazdozbiorach, która bardzo nas zainteresowała. Na końcu mamy dzienniczek obserwatora, indeks i słowniczek.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Wilga.


przez

Tagi: