Jesień – jaka jest, każdy widzi. Dzięki tej książce możecie jej też posłuchać

1665497436620-01

Lubię jesień. Nie, że jakoś przesadnie, nie jestem typem jesieniary. Ale jesienią są urodziny moje, mojej mamy (tego samego dnia świętujemy!) i moich dzieci. I chyba właśnie z tego powodu lubię tę porę roku.
Zachwycają mnie jesienne kolory – nasycona czerwień liści, miedź i żółć, która przechodzi w brąz zbyt szybko. To wszystko nastraja nieco melancholijnie, ale też dobrze. No i nie oszukujmy się. Jesień to seriale, książki, planszówki – pod kocykiem, z herbatką albo kakao. Tak. Taką jesień lubię.
Ale lubię też jesień z książki od Wydawnictwa Wilga, które niedawno do nas trafiła. To kolejna część interaktywnej serii, którą można nie tylko czytać, ale można jej też posłuchać. Usłyszeć jesień – fajnie, prawda?
Książka ta to 'Jesień w świecie przyrody’ z serii Mali Przyrodnicy.
Znajdziemy tu naprawdę dużo zdjęć (co ważne realnych zwierząt, roślin i ogółem przyrody) i jeszcze więcej wiedzy i ciekawostek. Ale, to co najfajniejsze, to kody QR – dzięki którym możemy na jakimś urządzeniu, np. telefonie, posłuchać głosów zwierząt – jelenia czy łosia na rykowisku, ptaków czy niedźwiedzia.
Na początku książki mamy krótkie wprowadzenie wraz ze wskazówkami jak z niej skorzystać. Następnie czas na przygotowanie – autorzy zdradzają nam co zabrać ze sobą na jesienny spacer i dzielą się radami, również odnośnie pogody czy ubioru.
Kto ma dzieci ten wie, że jesienią z parku nie wraca się z pustymi rękami – tudzież kieszeniami 😁 żołędzie, kasztany, liście – wszystko to urasta do rangi skarbów. I fajnie. Bo później w domu można z tych darów jesieni wyczarować fajne rzeczy – np. kasztanowe ludziki. O tym co zbierać też poczytamy w książce od Wilgi. Ale znajdziemy tu też fajne informacje o wykopkach (któż o nich obecnie jeszcze pamięta?! 😁), ptakach (tych które odleciały i tych, które zostały), owocach i zapasach, które robią sobie na zimę zwierzęta. Co fajne, znajdziemy tu też rady na temat tego jak posadzić drzewo, zrobić kukurydzianą kukiełkę czy domowymi sposobami dokonać pomiarów deszczu. Jest też wzmianka o jesiennych gwiazdozbiorach, która bardzo nas zainteresowała. Na końcu mamy dzienniczek obserwatora, indeks i słowniczek.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Wilga.