Logo Dziecioczytanie Małe
1660637777381 01

Jak to działa? Sprawdźcie

Dzień dobry!
Dziś u nas pochmurno, więc zamiast czytać w ogrodzie i piknikować – czytamy w domu 😁
Chłopcy coraz częściej sięgają po książki sami. Bez angażowania mnie w proces czytania. Wybierają takie, które mają mało tekstu, który zdążyli zapamiętać podczas czytania i teraz mogą go, bez angażowania kogokolwiek, powtarzać. Albo typowe Picture bloki bez jakiegokolwiek tekstu. Sięgają też po wszelakie książki, gdzie coś trzeba przesunąć, odkryć, przekręcić – czy jak w przypadku tytułów, które dziś chcę Wam pokazać – gdzie mamy wycięte ksztalty. To taki nowy poziom książek z dziurką 😁 bo i dziurką większa i więcej szczegółów odsłania. A zabawy przy tym mnóstwo. I wiedzy też sporo.
Książki o których mowa ukazały się nakładem Wydawnictwa Wilga i pochodzą z serii Jak to działa? Jedna jest poświęcona dinozaurom, a druga traktorom. Są całokartonowe, mają wspomniane 'dziurki’ i bardzo fajnie opisują dany temat. Autorką tekstu w obu tytułach jest Amelia Hepworth, a ilustracje przygotował David Sample. Tłumaczeniem zajęła się Patrycja Zarawska.
***
’Jak to działa? Dinozaur’
Bohaterem jest tu król dinozaurów, tyranozaur. Możemy dowiedzieć się kiedy żył, jakiej wielkości był jego mózg i czy to możliwe, że miał pióra. Dowiadujemy się też czym się żywił i dlaczego zęby… Wypadały mu podczas jedzenia!
Jest też co nieco o skamieniałościach i o tym czego możemy się dowiedzieć badając je.
***
’Jak to działa? Traktor’
Traktor jest wielki, ale nie jest zły. Przeciwnie, to bardzo pożyteczna maszyna. Z książki dowiemy się czym traktor jest, jakie ma opony, co ma w środku i z jakim sprzętem jest kompatybilny. Jest też info co robi traktor po ciężkim dniu pracy. Chcecie się dowiedzieć? Sięgnięcie po książkę 😁