Logo Dziecioczytanie Małe
1667826068064 01

Historia naturalna magii – piękna i robiąca ogromne wrażenie księga

Kiedy byłam mała uwielbiałam oglądać występy Davida Copperfielda. To jak czarował, jak dawał ułudę w której można się było zagubić – zachwycało mnie. Niektóre z jego sztuczek rozumiałam, inne wciąż są dla mnie zagadką. I mimo, że teraz pewnie bym się mogła dowidzieć jak robił to czy tamto – to nie chce tego robić. Chcę wierzyć, że posiadł jakąś wiedzę magiczną – podobnie jak szereg innych sztukmistrzów.
Kiedy zobaczyłam tę książkę – wiedziałam, miałam nadzieję, że będzie cudowna. Ale to jaka naprawdę jest – przerosło wszelkie wyobrażenia i oczekiwania.
Mowa o nowości od Harperkids zatytułowanej 'Historia naturalna magii’. Autorkami są Poppy David i Jessica Roux (ilustracje), a przełożyła Marta Szafrańska-Brandt.
Zacznijmy od wydania, które jest przepiękne. Płócienna (lub bardzo podobna w odczuciu) okładka ze złoceniami i tłoczonymi literami zachęca by zajrzeć do środka. A tam jest jeszcze lepiej. Piękne ilustracje, ciekawy tekst i magiczna otoczka samej książki (więcej o tym przeczytać można w nocie od wydawcy). Znajdziemy tu krótką historię magii i to jak ludzie podchodzili do niej na przestrzeni lat, w różnych kręgach kulturowych. Są ukazane rodzaje magii – z tarotem, astrologią i numerologią na czele. Są zaklęcia, a nawet… Prognozowanie pogody. Które jak się lepiej zastanowić, czasem o magię się ociera 😉 szczególnie kiedy pada, a my nie mamy parasola.
Znajdziemy tu też źródła magii, która jak się okazuje może być we wszystkim, co nas otacza. Jest we wszystkim co nas otacza – w ziemi, ogniu, powietrzu i wodzie. Jest i mój ulubiony rozdział – o magicznych roslinach. Naprawdę interesująco napisany, ciekawy i odkrywczy. Są w końcu zwierzęta, które czarownikom pomagają, chowańce.i najbardziej magiczne dni, czy akcesoria, które mogą się przydać. Nie tylko do czarowania 😉 całość cudowna, taka, do której chce się wracać. I czerpać wciąż więcej wiedzy. Polecam również mocno jak 'Historię naturalną wróżek’, którą pokazywałam Wam jakiś czas temu. Razem te książki robią jeszcze większe wrażenie i cudownie się dopełniają.
Barterowa współpraca reklamowa z Harperkids.


Tagi: