Logo Dziecioczytanie Małe
1654596507941 01

Hektor – pies, który podróżował w czasie

Hektora być może niektórzy z Was już znają. To sympatyczny psiak, który przeżywał niesamowite przygody, zastanawiał się nad istnieniem Boga, z toczącą się w tle wojną. W końcu odnalazł spokój u boku wspaniałych ludzi. Właśnie pojawiła się kolejna część jego przygód pieska, którą objęliśmy patronatem!
Hektor powraca w wielkim stylu! I od razu wciąga nas w wir przygód. A nawet zabiera w podróż… W przyszłość. Jak to możliwe? Za sprawą wehikułu czasu, który staje się najlepszym środkiem lokomocji, o którym zapewne niejeden marzy.
Marzenia te nożną chociaż trochę spełnić sięgając po książkę 'Hektor i wehikuł czasu. Pełna przygód wyprawa do roku 2020′ Renaty Kamińskiej z ilustracjami autorstwa Irfan Budi Harjo.
Hektor razem ze swoją panią, Zuzią, na skutek zbiegu okoliczności trafia do wehikułu czasu. I mija raptem chwila a już znajdują się w innym świecie – w samym środku pandemii w Chinach w 2020 roku. Nieźle prawda? To jednak nie koniec. Nasi podróżnicy trafiają też m.in. do płonących lasów Australii, Stanów Zjednoczonych niczym z filmu, a nawet do Polski! Jakie przygody ich tu spotkają? Warto się przekonać.
To książka, która wciąga, ale też wyjaśnia świat. W prosty, zrozumiały już dla dzieci sposób. Już sam fakt uczynienia psa narratorem jest fajny. A jeśli dodatkowo prowadzimy go przez czas i dajemy mu prawo głosu – robi się jeszcze ciekawiej. Dzieciom łatwiej może być przyjąć pewne informacje, jeśli zostaną im podane w taki sposób – przez bohatera, którego lubią i któremu ufają. Łatwiej czytać o pandemii, czy kataklizmach. To wszystko trudne tematy, które jednak trzeba podejmować. Dobrze, że dzięki książkom, jak ta, mamy oparcie w tych rozmowach.
Ale są i takie rozdziały, które zachęcają nas do poznania historii – jak ten o Anglii, konkretnie o Londynie. Po nim mój syn zapragnął nie tylko odwiedzić królową, ale też poczytać więcej o Wielkiej Brytanii. Zainteresowały go też święte krowy w Indiach. Obiecał, ze kiedyś mnie tam zabierze 😁
Ta książka ma jeszcze jeden, ogromny plus. Uczy tolerancji. Pokazuje jak wielu na świecie jest ludzi, jak wiele tradycji i wierzeń. I wszyscy są wyjątkowi.