Logo Dziecioczytanie Małe
1651157765182 01

FRNCK – komiks, który Was zaskoczy

Ogień odmienił życie ludzkości. Prawie tak samo, jak wynalezienie samogłosek. I czegoś takiego, skrytki, do której wkłada się jedzenie, a potem to coś robi tiiing i jedzenie jest ciepłe 😅 brzmi znajomo, prawda?
A do tego jest zabawne – jak cały kolejny tom serii o pewnym chłopaku, który przypadkiem trafił do czasów prehistorycznych.
To 'FRNCK 2. Chrzest ognia’ – komiks od Wydawnictwa Egmont. Autorem scenariusza jest Olivier Bocquet, rysunków – Brice Cossu, a kolorów – Yoann Guillo. Tłumaczenie zaś przygotowała Agata Cieślak.
Franck jest już w prehistorii jakiś czas. I wciąż nie może się przyzwyczaić. Uczy plemię które tam spotkał samogłosek i próbuje przyspieszyć ewolucję ludzi pierwotnych. Jego wynalazki faktycznie mogą w tym pomóc – trzeba tylko zdobyć poklask i wprowadzić he w życie. A to bywa trudne 😉 chociaż przyznajcie sami, że życie z kołami, mydłem i ogniem jest naprawdę lepsze, niż jakbyśmy mieli tego wszystkiego nie znać. Czy jednak nasze plemię jest już gotowe na to, by ogień poznać i ujarzmić? I jaką rolę w tym wszystkim spełniają przesłodkie (ale i krwiożercze) króliki? No i jak uciec przed… Mamutami?! Tego wszystkiego szukajcie w Nowym tomie tej zwariowanej serii.
Nie brakuje tu humoru i wartkiej akcji. Są też złoczyńcy, którzy wraz z pojawieniem się ognia już rozmyślają nad wynalezieniem broni palnej. To wszystko, doprawione sporą dawką absurdu sprawia, że to komiks który chce się czytać, poznawać i do którego chce się wracać. Czekam już na kolejny tom i wiem, że nie chciałabym spotkać na swojej drodze przemiłego króliczka… 😁


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: