Logo Dziecioczytanie Małe
Escape

Escape Room w książkowej wersji

Dziś w ramach naszej akcji #czytelniczytydzieńzwilgą książka dla nastolatków. Ale myślę, że i dorosłym się spodoba. To 'Escape Room’ Christophera Edge w tłumaczeniu Agnieszki Walulik oczywiście od Wydawnictwa Wilga.
Bohaterką jest dziewczynka wybitnie zdolna, która kocha łamigłówki i wszelakie zadania. Nie wiem czy określenie geniusz nie jest w jej przypadku trochę na wyrost, ale wiem, że sama na jej miejscu pewnie nie rozwiązałabym połowy zagadek 😅
Ami – bo o niej mowa – ma 12 lat i musi… Uratować świat! A przynajmniej tak jej się wydaje, kiedy wraz z przyjaciółmi trafia do escape roomu. I nie jest to zwykły escape room, jakich wiele nawet w mieście w którym mieszkam. To miejsce, w którym odbywa się gra, której wynik może zaważyć o losach świata. Ani, Adoja, Ibrahim, Min i Oscar szukają odpowiedzi. A przy okazji muszą mierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami, ale też wątpliwościami, czy decyzję które podjęli są słuszne.
Czy uda im się pokonać escape room i znaleźć odpowiedzi? Czy uratują świat? Sprawdźcie. A morał, który tu drzemie trzeba wyczytać niejako między wierszami. Autor nie daje nam nic na tacy. Niczym uczestnicy gry w escape roomie musimy się nieco postarać…
Ta książka wciąga, a momentami potrafi przestraszyć. Panuje tu atmosfera pełna adrenaliny, ale i swoistego niepokoju. To świetna powieść przygodowa, która będzie idealna do czytania jesienią, szczególnie wieczorem. Dla tych, którzy lubią łamigłówki i zagadki to lektura obowiązkowa.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: