Logo Dziecioczytanie Małe
1666787409384 01

Enola i niezwykłe zwierzęta

Wracam z komiksem. I to takim, który bardzo lubię. Podobnie jak bohaterkę, której na pewno nie można określić mianem zwyczajnej. Tym razem Enola – bo o niej mowa – musi pomóc… człowiekowi. który jak się okazuje, jest jednak zwierzęciem. A w sumie to sam nie wie kim jest i nie może się odnaleźć. Jest bowiem wilkołakiem. Czy nasza pani weterynarz od niezwykłych zwierząt zdoła mu pomóc? Dowiecie się sięgając po kolejny, trzeci już album serii od Wydawnictwa Egmont i Świata Komiksu – 'Enola i niezwykłe zwierzęta ’. Zawiera on dwa tomy: 'Nieszczęśliwy wilkołak’ oraz 'Uwolnić gryfa!’.
Wracając do naszego wilkołaka – to Niels, chłopak, który stał się taki przez zupełny przypadek. I który nie wie jak sobie poradzić z tym, czym się staje. A jednak podoba mu się to i chciałby zamienić się całkiem w wilka. Co na to Enola? Czy uda jej się ogarnąć sytuację? I czy poznane przypadkiem fakty apropo kogoś jej bliskiego nie zmienią całkowicie jej życia?
Druga historia jest nieco mniej straszna. Ale nie mniej fascynująca. Enola zostaje wezwana do rannego gryfa, który jest… zamknięty w klatce w cyrku. Sami przyznacie, że to nie jest miejsce dla tego magicznego zwierzęcia. Czy uda się mu pomóc? Sprawdźcie.
Autorami serii są: Joris Chamblain (scenariusz), Lucile Thibaudier (rysunki) i Camille (kolory). Przekład przygotowała Maria Mosiewicz.
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Egmont.


przez

Tagi: