Logo Dziecioczytanie Małe
1648968712260 01

Enola i jej magiczne zwierzaki

To już oficjalne! Mam nową, ulubioną serię komiksów 😁 jest w niej humor, są wzruszenia. Magiczne zwierzęta i pewna bardzo mądra dziewczyna. No i cudna kreska, kolory. Wszystko to sprawia, że 'Enola i niezwykłe zwierzęta’ zagościła na stałe w moim sercu . W pierwszym albumie zbiorczym serii znajdziemy dwa tomy oryginalne: „Niesforny gargulec” oraz „Na ratunek jednorożcom”. Autorem scenariusza jest Joris Chamblain, a rysunki i kolory to zasługa Lucile Thibaudier. Tłumaczenie z francuskiego przygotowała Maria Mosiewicz, a wydał Egmont.
Enola jest weterynarką. Ale nie taką zwyczajną. Ona leczy magiczne zwierzęta. Ma też aststenta – to kot Maneki. Poruszają się latającym pojazdem przypominającym nieco jakiegoś chrabąszcza (w ogóle technicznych ciekawostek jest tu więcej – np. mechaniczne ważki w roli czegoś na kształt gołębi pocztowych). W pierwszej historii nasza bohaterka musi odkryć dlaczego gargulec zdobiący elewację kościoła wciąż się obraca – przy okazji zraszając ludzi obficie wodą. Czy jest chory? A może za czymś tęskni, na kogoś czeka? Enola na pewno się tego dowie.
Podobnie jak tego, dlaczego jednorożce złamały zasadę i zaatakowały dzieci ludzi, którzy razem z nimi współdzielą magiczny las. Ale chwilka. Czy na pewno zaatakowały? Może chciały przed czymś ostrzec, od czegoś uchronić? Czy tę zagadkę też uda się rozwiązać? Pewnie tak, bowiem dla Enoli nie ma spraw niemożliwych.
Tak jak już pisałam – jest tu spora dawka humoru (pierwsze opowiadanie) i wzruszeń i niespodziewanych zwrotów akcji (drugie). Mój starszak pokochał gargulca i znów zapragnął mieć jednorożca. Myślę, że będziemy do tego komiksu często wracać i już czekamy na kolejne tomy! W przygotowaniu jest już tom 2.


Tagi: