Logo Dziecioczytanie Małe
1667209134396 01

Diplodok Dok – nasz piękny patronat

W poniedziałek witam się z Wami naszym kolejnym, pięknym patronatem. Książką przyjemną, a przy okazji mądrą. Pomagającą w rozmowach o samoakceptacji i poczuciu własnej wartości. Rozwijającą kreatywność i krytyczne myślenie. No dobra – upór też.
Książka ta to self publishing – 'Diplodok Dok chce być kimś innym’. Autorką jest Agnieszka Semczyszyn (tak, to ta pani od Literinek 😁), a ilustracje przygotowała Anna Jaroń.
Kiedy przeczytałam tytuł, mój starszak krzyknął, że już lubi tę książkę, bo jest o dinozaurach, a Diplodok Dok się rymuje 😁 do tego jest sympatyczny i wyjątkowy. Chociaż sam o sobie wcale tak nie myśli. Uważa, że zarówno życie diplodoka, jak i on sam, to nuda… Chciałby być kimś innym – na przykład pterodaktylem. Albo triceratopsem, albo może chociaż stegozaurem. Ale jak to zrobić? Jak się do nich upodobnić i niepostrzeżenie dołączyć do stada? Okazuje się, że Dok ma na to sporo pomysłów. I to takich z kategorii zrób to sam 😁 czy uda mu się znaleźć nowe stado? A może wcale go nie potrzebuje? Może jedyne czego potrzebuje to spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy i porozmawiać z kimś mądrym, jak tata?
Na końcu książki znajdziemy kilka słów wyjaśnienia dlaczego dinozaury z różnych epok mogły się spotkać i skąd w książce wzięły się… Pszczoły?! Ale jest też zachęta do rozmów z dzieckiem m.in. na temat jego mocnych stron.
Wszystko to sprawia, że pod płaszczykiem prostej i zabawnej książeczki o prehistorycznych gadach mamy piękną opowieść nastawioną na poznawanie siebie i swoich mocnych stron.
Ogromnie polecamy. O tym jak i gdzie kupić książkę dowiecie się odwiedzając stronę literinki.pl
Polecam też zajrzeć na profil autorki na instagramie – @literinki
Barterowa współpraca reklamowa z autorką.