Logo Dziecioczytanie Małe
1662291678147 01

Czytam sobie – książki do zadań specjalnych

Jak pewnie zauważyliście w sobotę recenzji nie było. A to dlatego, że mój młodszy syn świętował urodziny 😍 nie zabrakło gości, tortu i prezentów. I właśnie o prezentach dziś chciałam. Jeśli nie macie pomysłu co można komuś podarować celujcie w książki! To jest zawsze dobry prezent. Młody też jedną dostał – o dinozaurach. I jest przeszczęśliwy.
Żeby podarować komuś książkę nie trzeba nawet żadnej specjalnej okazji. Można to zrobić ot tak, po prostu. A jeśli jeszcze podarujecie książki, które przydadzą się do nauki i doskonalenia czytania to już w ogóle super.
Taka właśnie jest seria Czytam sobie od Harper Kids. Niedawno trafiło do nas aż pięć tytułów! Dwa z poziomu 1, dwa z 2 i jedna z 3. Seria wspiera naukę czytania i skierowana jest do dzieci w wieku od 5 do 7 lat, ale i przy mniejszych się sprawdzi – wtedy musi czytać dorosły. Albo starsze rodzeństwo 😉 poziom 1 to Składam słowa – mamy tutaj 150-200 wyrazów w tekście i krótkie zdania.
W poziomie 2 – Składam zdania – mamy już 800-900 wyrazów, dłuższe zdania i elementy dialogu.
Z kolei 3, ostatni poziom czyli Połykam strony – to już 2500-2800 wyrazów i dłuższe zdania, które są bardziej złożone. Dodatkowo mamy tu też słowniczek trudnych wyrazów. W każdej książce dodatkowo mamy na końcu naklejki.
***
Poziom 1
’Marta i skarby’ Wojciecha Widłaka z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.
Mój starszaki stwierdził, że to bardzo dziwna książka z niesamowitą historią, a on takie lubi. Ja zresztą też. Bohaterką jest Marta, która ma wuja wynalazcę. Pewnego dnia wymyśla coś, co Marta ochrzciła mianem Skarbek…
’Kura Krystyna i jej banda’ Justyny Bednarek z ilustracjami Tomka Kozłowskiego.
Odwiedzamy zagrodę Stokrotka. To tam urzęduje kura Krystyna i jej koleżanki. Pewnego dnia w zagrodzie pojawia się ktoś jeszcze. To lis…
***
Poziom 2
’Otwieramy sklepik’ Rafała Witka z ilustracjami Olki Grzegorki.
Ela, Hela i Mela to koleżanki z placu zabaw. Mają mnóstwo pomysłów, a razem są niezwyciężone. Pewnego dnia postanawiają otworzyć sklepik. Niestety, na podobny pomysł wpadają chłopaki…
’Akiko i Helenka’ Katarzyny Kozłowskiej z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.
Helenka mieszka z mamą i tatą w zabytkowej kamienicy. Lubi to miejsce, niestety nie ma tam nikogo, z kim mogłaby się bawić. Aż pewnego dnia pojawia się ktoś, kto ma szansę odmienić świat dziewczynki.
***
Poziom 3
’Nasza pani supermenka’ Ewy Nowak z ilustracjami Zofii Różyckiej.
Kojarzycie lekcje z nudnymi nauczycielami? Chyba nikt ich nie lubił. Podobnie uczniowie pewnej szkoły nie cierpią lekcji z panią Nudzińską. Jej nazwisko w zupełności zgadza się z formą zajęć 😁
Jednak po wakacjach pani Nudzińskiej już nie ma. Jej miejsce zajęła Żaneta Żyleta. Czy będzie ostro? A może też nieco magicznie? Sprawdźcie! Jedno jest pewne, nuda przeminęła.


przez

Tagi: