Logo Dziecioczytanie Małe
1667254662339 01

Czytam sobie – a Wy?

Lubicie dostawać prezenty? Ja tak. A moje dzieci to już w ogóle! Kiedy więc dostaliśmy wielką, urodzinową pakę z powodu pewnego jubileuszu – radości był ogrom. Książki już przeczytane, korony przymierzone, balon nadmuchany, a zestaw edukacyjny w użyciu. Możemy więc opowiedzieć Wam nieco więcej o okazji, z którą to wszystko jest związane.
A okazja to radosna – 10-lecie serii 'Czytam sobie’ od Harperkids. To kompleksowy program do nauki samodzielnego czytania przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Obecnie ogarniamy więc ze starszym synem. Chociaż i młody się sporo przygląda i coś tam pewnie zapamiętuje.
Co ważne – program ten jest zgodny z zaleceniami metodyków i współtworzony z wybitnymi polskimi pisarzami i ilustratorami.
Książki podzielone są na trzy poziomy – pierwszy to Składam słowa, drugi – Składam zdania i trzeci – Połykam strony. W każdej z nich znajdziemy też naklejki i zadania na rozumienie tekstu. Więcej informacji o programie znajdziecie na www.czytamsobie.pl
Chciałam jeszcze słów kilka poświęcić zestawowi edukacyjnemu Pierwsze Słowa od Egmont. Jest świetny! W solidnym, tekturowym pudełku zamykanym magnesowo znajdziemy książkę z serii Czytam sobie z poziomu 1 – 'Doktor Ola’ Rafała Witka z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło o dziewczynce, która bawi się w doktora i pacjentów jej nie brakuje. Jest tu też poradnik dla rodziców autorstwa Anny Buchner, który podpowiada jak pracować z dzieckiem, 60 kart edukacyjnych, alfabet z podziałem na spółgłoski i samogłoski oraz karty z literami do układania słów i zdań. To duża pomoc przy nauce czytania, która przede wszystkim jest odbierana przez dzieci jako zabawa. A wiadomo, że nauka przez zabawę zawsze jest lepsza niż nudne ślęczenie w podręcznikach.
Barterowa współpraca reklamowa z Harperkids i Wydawnictwem Egmont.