Logo Dziecioczytanie Małe
1656779472194 01

Cudowna podróż – odświeżona klasyka w pięknym wydaniu

Ostatnio cały dzień spędziłam dziś w łóżku i niczego nie żałuję 😂
I tak leżąc, czytając i oglądając to i owo, przypomniałam sobie o książce, a właściwie o dwóch, które idealnie nadają się do czytania latem, zimą, wiosną i jesienią. Tak moi drodzy – można je czytać przez okrągły rok. I się nie nudzą – można zatem do nich wracać. Szczególnie przy tak pięknym wydaniu jak to z serii Ilustrowana Klasyka od Wydawnictwa Olesiejuk.
Mowa o książkach 'Cudowna podróż – tom I i tom II’ Selmy Lagerlöf (w tłumaczeniu Ewy Tarnowskiej) z pięknymi ilustracjami Eluty Kidackiej.
To książka o pracy nad sobą. O życiu i o tym, jak ważne jest, by było to życie dobre. W zgodzie nie tylko ze sobą, ale też z innymi. Opowieść drogi, gdzie wędrując odkrywamy nie tylko nieznane krainy, ale też samych siebie. I uczymy się jak ważne jest to, by dbać o to co i kogo mamy wokół siebie.
Bohaterem jest Nils. Ten nastolatek nie traktuje dobrze ani ludzi, ani zwierząt. Jest łobuzem – i wierzcie mi, to jest łagodne określenie w jego przypadku. Pewnego dnia spotyka krasnoludka, którego też źle traktuje. Spotyka go za to niemiła niespodzianka. Skrzat zmniejsza go bowiem do swoich rozmiarów. Dla chłopca staje się to podwójnie niebezpieczne, ponieważ zwierzęta, dla których był niedobry, doskonale pamiętają jego zachowanie. Gdyby nie pewien gąsior, nie wiadomo co by się stało z chłopcem. Za sprawą ptaka wyrusza on w daleką podróż, pokazując nam przy okazji Szwecję… Jakie przygody czekają na naszego bohatera? I jak nastąpi jego przemiana? Warto sprawdzić, bo książka uczy, bawi i wzrusza. Każdy znajdzie w niej coś innego, coś dla siebie. Spodoba się i tym małym i tym nieco większym. Spodoba się i całkiem dorosłym – może ktoś z Was zna tę opowieść z własnego dzieciństwa?


Tagi: