Logo Dziecioczytanie Małe
1659546812134 01

Chichotek – konik, który może Was wiele nauczyć

Tak się złożyło, że dziś same niepozorne, a przy tym mądre i potrzebne książki. Tym razem o pewności siebie, zmartwieniach i spełnianiu marzeń. I o tym jak ważni są w życiu przyjaciele.
To 'Zmartwienie Konika Chichotka’ z serii Baranek Tulinek. Autorką jest Ewelina Kaczmarek, a ilustracje to zasługa jednej z naszych ulubionych ilustratorem młodego pokolenia – Kamy Towcik. To self publishing, tym bardziej polecam książkę Waszej uwadze bo tak to jest z tymi samodzielnie wydanymi książkami, że często nie mogą się przebić. A szkoda. Bo to w dużej części rzeczy wartościowe i takie, które powstały z potrzeby serca i z wielkim zaangażowaniem.
Nie inaczej jest w tym przypadku. Oto przed Wami książka plaster, pomagajka i przyjaciel. Tak w każdym razie o niej mówi mój starszak. Nie jest wielbicielem wierszy, a tu mamy książkę pełną rymów. Jednak tym razem mu one nie przeszkadzały. Przeciwnie, stwierdził, że są przytulne (!) i, że w takiej formie łatwiej przyjmować treści, które nie są wcale łatwe, proste i przyjemne. Bo dotykają sfery emocji, która szczególnie przedszkolakom może nastręczać trudności. To trudne emocje, wymagające przepracowania – pewność siebie, lęk przed ośmieszeniem, chęć stania się na chwilę kimś innym, ukrycia się pod maską. A do tego trema przed wystąpieniem publicznym. I niepewność jeśli chodzi o to, jak ktoś inny odbiera nasz wygląd.
Bohaterem jest Konik Chichotek, który już za chwilę ma spełnić swoje największe marzenie i wystąpić na scenie. Cieszy się, a jednak pojawiają się też wątpliwości. Czy wszyscy, zamiast skupiać się na jego występie nie skupią się bardziej na jego wielkich zębach? Czy wydarzy się coś, co pomoże mu w walce z kompleksami?
Mój młodszy syn pokochał ilustracje. Są bardzo wyraziste, kolorowe i ładne, w bardzo bajkowym stylu, ale z jajem.
Co ciekawe książka została też wydana w języku angielskim (nieco wcześniej). Ma odrobinę większy format i jesteśmy szczęśliwcami, bo też ją mamy na półce 😁 polecamy! Zajrzyjcie koniecznie na www.ewelina-kaczmarek.com i na profil autorki na instagramie – @e.kaczmarek.autorka


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: