Logo Dziecioczytanie Małe
1661097609262 01

Buzz Astral – opowieść fantastyczna

Dzień zacznijmy fantastycznie! Najlepiej to zrobić z bohaterem fantastycznych opowieści. Taki właśnie jest pewien Strażnik Kosmosu, o którym dziś opowiem Wam nieco więcej.
To kapitan Buzz Astral, którego możecie znać z Toy Story. Teraz doczekał się własnych opowieści – i tych na ekranie, i tych w książkach. Film na Disney Channel obejrzeliśmy, książki przeczytaliśmy. I książki nawet podobały nam się bardziej. W naszej biblioteczce jest 'Buzz Astral. Opowieść filmowa’ (czyli coś dla młodszych) i 'Buzz Astral. Biblioteczka przygody’ (dla starszych, lub czytana przez kogoś dorosłego tym mniejszym). Obydwie ukazały się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk i nawiązują do filmu.
***
’Buzz Astral. Opowieść filmowa’ tekst opracowała Aleksandra Górska (na podstawie tłumaczenia Ewy Tarnowskiej), a ilustracje przygotował Disney Storybook Art Team.
Buzz to Strażnik Kosmosu. Wyruszył ze swoją załogą na misję i niestety – rozbili się na nieznanej planecie. Buzz stara się zrobić wszystko, by rozbitkowie wrócili do domu. Stara się też dokończyć misję – po swojemu. Sam. Niestety napotyka na szereg przeciwności, a cel wydaje się być gdzieś w oddali, nieosiągalny. Czy Buzzowi uda się dopiąć swego? Czy da sobie pomóc? W końcu przyjaciele są po to, żeby pomagać… A przyjaciół nasz astronauta ma obok siebie wspaniałych – to komandor Alisha Hawthorne, Kotex (osobisty robot mruczący Buzza) i wielu innych…
W książce mamy mnóstwo pięknych ilustracji, żywcem wyjętych z filmu. Do tego sporo tekstu, który fajnie wszystko wyjaśnia i opisuje historię. Najpierw przeczytaliśmy ksiqzke, później obejrzeliśmy film. Fajnie było patrzeć co chłopcy wiedzą, co pamiętają. I jak odszukują swoich ulubionych bohaterów na ekranie.
***
’Buzz Astral. Biblioteczka przygody’ z tekstem Meredith Rusu (tłumaczenie Ewa Tarnowska).
To pełniejsza ksiwzka, opowieść wy rysowana słowami. Chociaż i tu mamy ilustrowaną wkładkę prezentującą bohaterów opowieści. Pełno tu opisów, które rysują przed oczami dalekie światy. Tę książkę przeczytaliśmy z kolei po obejrzeniu filmu. Starszak się cieszył, bo opisu, które znaleźliśmy w książce pasowały do tego, co widział na ekranie. W cudowny sposób jest tu zaznaczone to, co w tej historii najważniejsze i najbardziej wartościowe – siła przyjaźni, potęgą współpracy i rola odwagi w codziennym życiu. Ale też odpowiedzialność za innych i empatia. I wytrwałość, która zawsze się opłaca. W ten czy inny sposób.
Bardzo polecamy, to świetna historia o tym co w życiu ważne. Uwaga, będziecie płakać!