1661768879759 01

Bo z przyjaciółmi najlepiej!

Dzień dobry! Przy poniedziałku komiks, po który sięgamy ostatnimi czasy codziennie. Ba! Dwa razy dziennie – a czasem więcej, ale już bez mojego udziału. Chłopcy nauczyli się go na pamięć o sami sobie 'czytają’ w oczekiwaniu na kolejny tom!
Mówię o 'Drużynie przyjaciół’ od Kultury Gniewu z serii Krótkie Gatki. Autorką jest Sophie Guerrive, a tłumaczenie przygotowała Julia Szustak.
W środku znajdziemy 5 krótkich opowieści graficznych z niewielką ilością tekstu. Bohaterami są: wąż Krokuś, niedźwiedź Tulipek i Prymulka – mały ptaszek, a właściwie… Ptaszka 😁 razem tworzą Drużynę Przyjaciół Mieszkają razem z mamą niedźwiadka (przynajmniej początkowo) i jak to przyjaciele mają sporo wspólnych przygód. Jak np. ta, podczas której wyruszają na poszukiwania Liściarza. Albo ta kiedy Tulipek wpada do dziury! Ale najlepsza jest chyba ta z przyjęciem w samym środku lasu, na polanie. Bo przyjaźń jest najważniejsza. I bycie razem. I pomaganie sobie. Nawet, jeśli bardzo się od siebie różnimy i teoretycznie powinniśmy być swoimi wrogami – tak jak niedźwiedź, ptak i wąż.
To opowieść pełna dobrych chwil i myśli. Świetnie zilustrowana – prosto, momentami mocno graficznie, innym razem nieco dziecinnie – tak stwierdził mój starszak – że ilustracje są czasem takie, jakby narysowało je dziecko i, że mu się to bardzo podoba. Co więcej – sam wziął ołówek, kredki i kartki i usiłował narysować bohaterów. Najlepiej wychodził mu Krokuś 😁 co też fajne, autorką operuje ograniczoną paletą kolorów, do wprowadza dodatkowy spokój i przejrzystość. Jest też element interaktywny – wyszukiwanki, która dodatkowo może posłużyć za swoisty elementarz apropo nauki liczenia 🥰
Komiks ma niewielki format i twardą oprawę. Bardzo polecamy, już nawet trzy-, czterolatkom!