Życie zwierząt jest... zaskakujące!

Wiecie, że niektóre zwierzęta się przyjaźnią? Inne uwielbiają tańczyć, a jeszcze inne stroją miny, śmieją się (śmiech szczurów przypomina chichot dziecka) czy smucą. Tak, tak. Słonie potrafią odczuwać smutek - szczególnie kiedy jeden ze stada umrze. Wtedy nie odstępują zmarłego towarzysza, głaszcząc go i okrywając liśćmi i gałęziami.  Są też zwierzęta, które są superbystre i potrafią sporo zapamiętać (tu znowu pojawiają się słonie, które nigdy nie zapominają).
Skąd to wszystko wiem? Ano z książki, która stała się naszą ulubioną (tuż obok Super zwierzaków z Babaryby) pozycją o zwierzętach - nie dość, że pełną wiedzy to jeszcze przepięknie zilustrowaną.
To 'Zaskakujące życie zwierząt. Zwierzęce żarty, zabawy i psoty!' od nowego wydawnictwa - All Kids Publishing. Książkę napisała Anna Claybourne, a ilustracje to zasługa Stef Murphy.
Książka jest duża, ma piękną, zdobioną złotymi napisami okładkę.
W środku znajdziemy tyle wiedzy, że nie wiem od czego zacząć. To prawdziwe kompendium, napisane prostym językiem, zrozumiałe i ciekawe. A przy tym zaskakujące - jak sam tytuł wskazuje.
Ciekawostki są pogrupowane w różne, nazwijmy to, bloki tematyczne. Mamy tu więc, jak to w życiu bywa: przyjemności, myśli i uczucia, życie codzienne, wspólne życie i... Tak, tak na koniec jest najwyższa pora na ustatkowanie się 😉😁 w każdym z tych bloków - rozdziałów są podrozdziały - jeszcze bardziej przejrzyste i jednostkowe.
Na końcu znajdziemy też słowniczek, dzięki czemu nie będzie trzeba odpalać googla, kiedy dziecko zapyta: mamo, a co to jest pasożyt i żerowisko? (Mojego starszaka te dwa pojęcia bardzo, bardzo zainteresowały i trzeba było tłumaczyć 😉). Bardzo spodobał mu się też podrozdział o tatusiach, którzy wychowują swoje młode - jak to jest w przypadku emu i tamaryn. W ogóle część o rodzicielstwie czytaliśmy wiele razy, jest bardzo ciekawa. I - podobnie jak reszta książki - pięknie zilustrowana. Zwierzęta w wielu przypadkach wyglądają jak żywe i - co fajne, pokazane są w ich naturalnych środowiskach - uwielbiamy ilustrację kąpiących się w błocie hipopotamów!

Polubienia

Komentarze

Instagram