Zwierzęta z całego świata w jednej książce

Jeśli lubicie zwierzęta i wyszukiwanki - nie musicie dalej szukać. Mam dla Was książkę idealną. To 'Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata' od Wydawnictwa Papilon. Autorką jest Susanne Gernhäuser (tłum. Emilia Skowrońska), z ilustratorką - Ursula Weller.
Książka jest solidną, ma kartonowe, zaokrąglone na rogach strony i w miarę duży format. W środku znajdziemy 11 rozkładówek, na których naprawdę są zwierzęta świata. Począwszy od swojskiej łąki, naturalnej przystani nad wodą i górskich terenów poprzez las, sawannę, pustynię i las deszczowy - po lasy północy, rafy koralowe, Australię i bieguny - północny i południowy. Zwierzęta są bardzo dobrze narysowane. Wyglądają zgodnie ze stanem faktycznym, nie ma tu wyolbrzymiania bądź dodawania słodkich minek 😉 i to zdecydowanie działa na plus. Książkę można nazwać montessori friendly.
Na każdej rozkładówce mamy odcięty jeden bok strony - tam znajdziemy zwierzęta z nazwami, które trzeba wyszukać oraz ciekawostki dotyczące danego terenu. Tekstu jest niedużo, podany jest w interesujący sposób. Nam najbardziej do gustu przypadła Australia oraz bieguny. Zarówno kangury, jak i pingwiny obsesyjnie wręcz interesują mojego starszego syna. Podobnie jak wombaty. Młodszy z kolei ponazywał wszystkie piżmowoły. Jeden z nich zyskał imię Mietek i niesamowicie mnie to rozczula 😁 polecamy, fajna książka na rozruszanie szarych komórek. Ćwiczy spostrzegawczość i co tu dużo gadać - jest piękna.
Ps. Na zdjęciu jedno zwierzę nie pasuje. Zgadniecie które?

Polubienia

Komentarze

Instagram