Żłobek i przedszkole bez tajemnic. I z okienkami!

Dziś książki, które najlepiej działają w duecie. I to w przypadku dzieci, które ze żłobka przechodzą właśnie do przedszkola.
To 'Pora do żłobka' z serii Bobaski i Miś' oraz 'Pora do przedszkola' z serii Rodzina Treflików. Autorką obu tytułów jest Patrycja Wojtkowiak-Skóra, a ilustracje przygotowała Agnieszka Matz. Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Trefl.
Każda z nich ma okienka, cześć dla żłobkowiczów dodatkowo ma różne zadania aktywizujące. Nasi bohaterowie - w części dotyczącej żłobka Bobaski i Miś, a w części o przedszkolu - Treflik - mają przed sobą duże wyzwania. Oto ich życie zmieni się za chwil parę diametralnie. Zamiast leniwych poranków z wiecznie obecną mamą, będą śniadania z innymi dziećmi i zabawa z paniami nauczycielkami. Jednak, jak pokazują książki, nie ma się czego bać. Bo zarówno żłobek, jak i przedszkole są fajne. Można tam robić dużo ciekawych rzeczy, bawić się, a nawet pospać, kiedy dopadnie nas zmęczenie.
I właśnie na czytanie tych książek w duecie przez dziecko, które uczęszczało do żłobka, chcę zwrócić Waszą szczególną uwagę. Mój starszy syn poszedł dopiero do przedszkola. Młodszy z kolei musiał iść do żłobka, bo wracałam do pracy. Znał więc żłobkowe zwyczaje, plan dnia, etc. I to wszystko, w jakiejś mierze znalazł w książce dotyczącej żłobka. I mimo, że tłumaczyłam mu cierpliwie, że w przedszkolu aż tak wiele się nie zmieni, to nie bardzo chciał słuchać. Ciężko mu było sobie to zwizualizować. Do czasu, aż sięgnęliśmy po te książki i przeczytaliśmy jedna po drugiej. Wtedy syn zaczął zauważać podobieństwa pomiędzy żłobkiem, a przedszkolem. I okazało się, że jest ich całkiem sporo. Bo i wspólne posiłki, i zabawa. I dzieci i miłe panie. Obrazki powieszone na wystawce i aktywności. I leżakowanie! Coś co jedne dzieci lubią, a inne nie. I coś, za co pewnie każdy rodzic oddałby wiele 😆 niektóre rzeczy doceniamy dopiero po wielu, wielu latach 😂
Mojemu synowi spodobało się też to, że rodzina Treflików jest animowana, wyróżniają się więc na tle rysowanych ilustracji. No i okienka - to coś co zawsze zyskuje uznanie maluchów!

Polubienia

Komentarze

Instagram