Zakochajcie się w balecie

Dzień dobry!
Dziś książka subtelna i mocna zarazem. Dziewczęca, ale i chłopcom się spodoba. Mówiąca o ważnych rzeczach, jak uczciwość, dbanie o swój talent, przyjaźń i walka o swoje. I nie poddawanie się naciskom i niechęć do wpasowania się w schematy. Przynajmniej ja wszystko to w tej książce znalazłam i uważam, że powinien przeczytać ją każdy nastolatek - i ten początkujący i ten zaawansowany. Przeczytać ją powinni również rodzice nastolatków. Kto wie, może dzięki lekturze lepiej zrozumieją swoje dorastające dzieci.
Mówię o pozycji 'Mała buntowniczka' z serii Baletnice autorstwa Elizabeth Barféty (przekład Natalia Zmaczyńska) z ilustracjami Magalie Foutrier. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon.
Bohaterką jest Zoya - rudowłosa dziewczynka z Korsyki. Jest buntowniczką, uwielbia się wygłupiać i nie przywiązuje zbytnio dużej wagi do zegarka - czytaj: spóźnia się często i namiętnie 😁
Zoya uczęszcza do szkoły baletu w Paryżu, gdzie ma oddaną paczkę przyjaciół. Jednak w pewnym momencie dziewczyna znajduje się w niezłych tarapatach. Czy uda jej się wyjść z sytuacji obronną ręką? I uniknąć poważnych konsekwencji - jak np. wyrzucenie ze szkoły? Przeczytajcie aby się dowiedzieć.
Książka spodobała mi się bardzo, na tyle by sięgnąć po inne tytuły z serii. Mój starszy syn jest obecnie na etapie nie lubienia dziewczyn, więc mam nadzieję, że mu kiedyś przejdzie i pozwoli sobie książkę przeczytać 😁 albo sam po nią sięgnie 😉 póki co stwierdził, że ma 'fajne ilustracje jak na książkę dla dziewczyn' 😁 a to już duży krok naprzód. Polecam! Nie tylko dla dziewczyn. Nie tylko dla fanów baletu.

Polubienia

Komentarze

Instagram