Zabawy z wodą i ze... Smerfami!

Bardzo lubię książki, które w prosty sposób potrafią zaskoczyć. Ta zaskakuje bardzo, jedynie na plus. I sprawia, że na naszych oczach tworzy się magia.
Ta książka to 'Wodne czary-mary. Smerfy' od Harperkids. Jest kartonowa, w zestawie dostajemy też pisak, który po napełnieniu wodą sprawi, że zadzieje się magia - a ilustracje ukażą swoje inne oblicze.
Zacznijmy jednak od historii, która spodoba się maluchom. Ważniak zgubił swoją księgę z ulubionymi mądrościami! Co to będzie? Gdzie jej szukać? Czy tylko się zawieruszyła, czy może ktoś ją ukradł? Wyruszamy ze Smerfem na poszukiwania. I teraz wkracza on! Specjalny mazak, który po napełnieniu wodą będzie pomagał nam odkrywać zagadki i zbliżał do rozwiązania tej najważniejszej - gdzie jest książka.
Książka w fajny sposób pobudza spostrzegawczość, ciekawość, a nawet pomaga w nauce liczenia.
Bardzo fajnie prezentują się elementy, które po kontakcie z wodą zaczynają prezentować kolory. Na pierwszy rzut oka wyglądają trochę jak naprasowanki na koszulki. Przynajmniej ja mam takie skojarzenie 😉
Moje dzieci cieszą się też z tego, że kiedy tylko obrazek wyschnie - można zacząć malować od nowa. Także zabawa się nie kończy. W serii znajdziecie jeszcze m.in. przygody lokomotywy Tomka czy Maszy i Niedźwiedzia.
Książka świetnie sprawdzi się podczas leniwych poranków w ogrodzie, ale i podczas podróży.

Polubienia

Komentarze

Instagram