Zabawy słowem i ćwiczenia logopedyczne z pewnym pingwinem

Dzień dobry! Przychodzę do Was z książką, która nas zachwyciła. A nic tego nie zapowiadało 😁
Bo i książka to na pierwszy rzut oka niepozorna. I nie powiedziałabym nigdy, że się w niej zakochamy. Tak do cna. Ciekawi o jakim tytule mowa? Otóż to 'Wierszyki i zabawy logopedyczne z pingwinkiem Piko'. Autorką jest Małgorzata Korbiel, a ilustracje przygotowała Ilona Brydak. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.
Czytaliśmy ją wielopłaszczyznowo. Po pierwsze jako opowieść drogi, historię wędrówki pingwinka, który chciał poczuć coś więcej, przeżyć przygodę, doświadczyć nowych doznań. W drodze spotkał wielu mieszkańców Antarktydy, jednych bardziej sympatycznych, innych mniej (no mewy śmiejące się z upadku pingwina nie do końca zyskały naszą sympatię 😉). Za to już chętny do gry w piłkę delfin czy foki na deskach surfingowych nas urzekły.
Druga płaszczyzna na której książkę czytaliśmy to ćwiczenia uwzględniające poznawanie głosek. To ćwiczenia warg, podniebienia miękkiego, policzków, języka czy ćwiczenia oddechowe. Jest też piosenka do której samemu można wymyślić melodię i zagadki. Wszystko pisane wierszem, stąd łatwo się czyta, a niektóre frazy zostają w głowie na dłużej. Mój syn za wierszami nie przepada, ale tutaj nie miał zastrzeżeń.
Dodatkowo z boku każdej strony mamy różne przedmioty czy bohaterów z książki z nazwą i wytłuszczoną daną głoską/ głoskami o których jest mowa w danym rozdziale. Do tego dodajmy całkiem sympatyczne ilustracje, na które miło się patrzy. Całość sprawia, że do książki chce się wracać i na pewno uczynimy to jeszcze dużo razy! Tym bardziej, że będzie świetna jako pierwsza książka do samodzielnego czytania. Czcionka jest duża, są spore odstępy między wierszami. Myślę, że również Waszym samodzielnie już czytającym dzieciom się spodoba.

Polubienia

Komentarze

Instagram