Z głową w chmurach...

Koleżanka powiedziała mi ostatnio, że największą tragedią dla niej i jej dzieci okazało się... Zepsucie telewizora. Okazało się bowiem, że nie potrafią spędzać ze sobą czasu bez gadających gdzieś z boku głów, bez tv śniadaniowej, filmów i bajek. Że jej dzieci, nastolatka i przedszkolak, nie chcą czytać z nią książek, grać w Scrabble czy układać razem puzzli. Nie chcą rozmawiać. Chcą jedynie by tata jak najszybciej zawiózł tv do naprawy. I, że ona też tego w głębi duszy chce, bo zobaczyła, że kiedy dzieci się nudzą, ona nie ma czasu dla siebie. Nie może ich posadzić przed ekranem i sprawić, żeby tv przejął jej obowiązki rodzicielskie.
I wiecie co? Smutno mi się zrobiło. Bardzo smutno. Nie mówię, że mu też nie puszczamy dzieciom bajek. Że nie oglądamy z mężem seriali, kiedy dzieci już zasną. Ale staramy się robić to wszystko zgodnie z własnym sumieniem. I nawet podczas, kiedy oglądają bajki - być z nimi a później o obejrzanych treściach rozmawiać.
Dlatego ucieszyłam się, kiedy trafiła do nas książka 'Za chmurami' którą napisała i zilustrowała Karolina Hyla, a wydał Dwukropek.
Bohaterka, mała dziewczynka, bardzo chciałaby żeby rodzice w końcu ją zauważyli. Żeby pobawili się z nią trochę. Spędzili razem czas. Niestety - zarówno mama jak i tata wolą... Siedzieć przed telewizorem i pozwalać mu rządzić swoim życiem. Niby patrzą na swoją córkę, ale jej nie widzą. Aż do dnia w którym... Telewizor się nagle psuje. Przestaje działać i już. A wszystko za sprawą kosmity, który kradnie ich antenę. I rozpoczyna tym samym ciąg wydarzeń, które wpłyną na całą rodzinę. I funduje najbardziej szaloną podróż życia.
Czy uda im się odzyskać skradzioną antenę? A może okaże się, że wcale jej już nie potrzebują?
Książka jest świetnie narysowana. Autorką zwraca uwagę nie tylko na ogół ale też na szczegóły. A kosmita... Jest całkiem sympatyczny :)
Nie oszukujmy się. Naszych anten telewizyjnych zapewne nikt nie ukradnie. Ale możemy sami nacisnąć pewien przycisk na pilocie. Który sprawi, że my też na chwilę znajdziemy się za chmurami... polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram