Wszechobecny pęd i to co za nim idzie

Wiecie czego w ubiegłym roku nie doświadczyłam? I bardzo się z tego cieszę? Wyścigu. Nie tylko korporacyjnego wyścigu szczurów. Ale też wyścigu w życiu codziennym. Nie było kto więcej, kto lepiej, kto szybciej. Było raczej dużo rozmyślania. I stania w miejscu. Którego każdy z nas czasem potrzebuje.
Trochę na przekór (ale też nie do końca) rok zakończyć chcę książką wyjątkową. Skierowaną do najmłodszych, a tak naprawdę uczącą nas wszystkich tego, że nie zawsze trzeba być pierwszym. Ale zawsze trzeba patrzeć kogo się w pędzie zostawia za sobą. I czy to oby na pewno dobrze.
Książka o której mówię to 'Klub Wyścigowy' Katarzyny Wardyńskiej z ilustracjami Natalii Legutko. To selfpublishing i to jaki dobry!
Książka jest całokartonowa, ma zaokrąglone rogi. Okładka lekko połyskuje, a w środku znajdziemy piękne, matowe wykończenie stron.
A czym jest owy, tytułowy Klub Wyścigowy? Powstał w lesie lata temu, powołały go do życia zwierzęta. Dosyć szybko członkostwo w nim stało się elitarne, a ci, którzy go tworzyli byli szybsi nawet niż wszyscy z rodziny koni. Jakże wielkie było zatem zdziwienie zwierząt, kiedy do klubu postanowił dołączyć nie kto inny jak żółw.
Czy uda mu się być najszybszym? A może okaże się tym najmądrzejszym i da zwierzętom najważniejszą w życiu lekcję? Warto sprawdzić.
Książka zachwyca ilustracjami. Są przepiękne. Brak tu cukierkowatości, a zwierzęta, choć ukazane nie do końca w sposób rzeczywisty (no bo halo, struś w butach do biegania! 😉) sprawdziłyby się w przypadku dzieci wychowywanych w duchu pedagogiki montessorri. Wiem coś o tym, mam w domu taki okaz 😁 i książka bardzo mu się podobała. Szczególnie zadania, wplecione umiejętnie w akcję opowieści. Czasem trzeba policzyć, innym razem znaleźć różnice w z pozoru takich samych ilustracjach. Jest też niespodzianka - interpretacje ośmiozgłoskowca którym pisana jest książka. Wystarczy telefon z czytnikiem kodów QR i internetem i można słuchać. A samemu nieco odpocząć. Rodzice docenią 😉😂
Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram