Wspaniałe owoce i warzywa. I dużo, dużo emocji

Dzień dobry!
Puka do nas nieśmiało jakieś choróbsko, które postanowiliśmy stłumić w zarodku i solidarnie siedzimy dziś w chałupie. I czytamy! Nowości jest tyle, że aż w głowie wiruje 😉 Starszak przyniósł książkę, która ukazała się niedawno i do której wracamy w takie dni jak dziś. Czytamy ją na wiele sposobów. Oglądamy, opowiadamy sobie o bohaterach i nieustannie zachwycamy się wyklejką. Ta książka to 'Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze' od Wydawnictwa Babaryba. Jej autorzy - Saxton Freymann i Joost Elffers wpadli na pomysł nietypowy, innowacyjny i urzekający zarazem. Otóż wędrowali po warzywniak ach w Nowym Jorku i szukali tam najbardziej ekspresyjnych owoców i warzyw. Po co? Ano po to, żeby uczynić z nich bohaterów książki o... Emocjach! Bo niby dlaczego nie? 😁
Każdy owoc ma wyrzeźbioną mimikę i oczy zrobione z grochu czarnookiego. I każdy pozuje najlepiej jak potrafi na jednolitym, dopasowanym kolorystycznie tle. Wszystko wygląda tak pięknie, że aż chce się tę książkę oglądać!
No dobrze, ale jak przy pomocy owoców i warzyw przedstawić emocje? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne - wystarczy dużo talentu 😉😁. A przy tym ilustracje są na tyle uniwersalne, że zrozumie je i Włoch i Polak. Tak naprawdę może ilustracje sprawdziły by się nawet bez tekstu, ale on nadaje ton opowieści. Jest wierszowany, więc miło się go czyta - i słucha. Tak przynajmniej twierdzą moi synowie. Starszy opowiada alternatywne historie bohaterów, stara się odgadywać emocje tylko z wyrazu twarzy, a tekst zna już praktycznie na pamięć i szybko wyłapuje kiedy coś zmieniam. Młodszy uwielbia słuchać wiersza, uczy się rozpoznawania warzyw, owoców i kolorów. Widzi, że jabłko nie zawsze jest czerwone, a i papryka bywa w różnych kolorach. Uwielbia małe rzodkieweczki i rozkładówkę z kiwi 😁 wszyscy razem uwielbiamy zdjęcie małej i dużej cebuli - mamy i dziecka. Jest rozczulające (nie bez powodu, cebula bowiem sprawia, że łza się w oku kręci 😉). Bardzo polecamy. Ta książka jest tak nieoczywista i wartościową, że warto mieć ją na półce.

Polubienia

Komentarze

Instagram