Wspaniała opowieść o odwadze, przywiązaniu i przyjaźni

Uwielbiam opowieści o zwierzętach. A jeszcze kiedy mają potencjał wzruszeń podobny do takich klasyków jak 'Król Lew' czy 'Bambi', to już w ogóle jestem kupiona 😁
Ta książka taka właśnie jest. Pokazuje piękno zwierząt, nadając im same najlepsze cechy. Pokazuje też ludzi - i tych złych i tych dobrych, jak w życiu. Pełna jest dobra, wzruszeń i pięknych ilustracji. To 'Zorian i Niko' Pauliny Jastrzębskiej z ilustracjami Natalii Juszczak. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Nowa Droga.
Tytułowi bohaterowie to dziadek i wnuk - dwa lisy. Niko ma tylko dziadka. A ten ma dla niego radę - nigdy, pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zabudowań ludzi. Człowiek równa się zagrożenie. Lisy nie mogą sobie na to pozwolić.
Ostrożny dziadek pewnego dnia coś wyczuwa. To kłusownicy. Zorian wie już co trzeba zrobić. Zaczynają z Niko uciekać. W pewnej chwili napotykają na przeszkodę, którą Zorian usiłuje pokonać początkowo sam, żeby sprawdzić jak trudne to będzie. Zamierza wrócić po wnuka, ale... niestety. Nie wszystko idzie tak, jak sobie wymyślił. Niko zostaje sam. Postanawia dziadka odnaleźć, a po drodze natrafia na nowych przyjaciół, w tym piękną lisicę Lunę. Jak potoczą się jego losy? I czy naprawdę wszystkim ludziom nie można ufać?
To piękna historia o zaufaniu, naturze i przyrodzie. O tym, że czasem warto zaryzykować i, że coś dobrego może nas spotkać nawet tam, gdzie się tego zupełnie nie spodziewamy.
Sama historia okraszona jest przepięknymi ilustracjami. Jest w nich jakaś tajemnica, jest obietnica wzruszeń. Jest i odrobina humoru. Są bardzo charakterystyczne - z dodanymi elementami sektorowymi, które wprowadzają element zaskoczenia. Całość jest spójna i zapada w pamięć.
Polecam Wam tę książkę. Myślę, że to historia którą zarówno Wasze dzieci, jak i Wy pokochacie.

Polubienia

Komentarze

Instagram