Wodna kolorowanka, która pomaga uwierzyć w magię

- Synku dlaczego lubisz tę książkę o JJ'u?
- Bo tak.
I nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że to najlepsza rekomendacja z ust trzylatka 😁
Tym razem ulubiony bohater dziecięcych piosenek wraca do nas w postaci kolorowanki. I to wyjątkowej. Bo wystarczy tylko spojrzeć na książkę 'Cocomelon. Wodne czary-mary' żeby wiedzieć, że będzie z nią dużo zabawy. Ukazała się nakładem Harperkids i nawiązuje do serii znanych i lubianych, anglojęzycznych piosenek dla dzieci. Wyjątkowe jest w niej to, że mamy dołączony mazak, który należy wypełnić wodą. Później malujemy nim po specjalnych, białych miejscach i patrzymy jak dzieje się magia - i pojawiają kolory. Oprócz kolorowanek znajdziemy tu też krótkie historyjki. Razem z JJ, jego rodzeństwem i przyjaciółmi pójdziemy na plażę, czy do przedszkola. Zobaczymy czym lubi się bawić JJ i ilu ma przyjaciół.
Ale nie tylko. W książce są też zadania, które dziecko może wypełnić. Czasem trzeba coś policzyć, czasem nazwać kolegów głównego bohatera, a innym razem zaśpiewać piosenkę.
Jeśli zgubi się Wam mazak, albo ktoś go zje 😁 - nic straconego. Wystarczy wziąć wodę, zamoczyć w niej palec i można malować. Można też wziąć chusteczkę zamoczoną w wodzie i przy jej pomocy malować. Sprawdzi się też zwykły pędzelek.
Fajne w tej kolorowanie jest również to, że możemy ją malować wciąż i wciąż od nowa. Trzeba tylko poczekać aż obrazek wyschnie (albo osuszyć go delikatnie papierem) zanim przewrócimy stronę. Fajnie też się patrzy jak obrazek powoli blaknie. Jest to równie ciekawe jak obserwowanie pojawiających się na nim kolorów.

Polubienia

Instagram