Wierszowana opowieść o tym co ważne

Cudną książkę mam dla Was przy poniedziałku! Jestem nią zachwycona, bardzo podoba mi się w niej praktycznie wszystko 😁 podobnie mają moi synowie.
To 'Smocze jajo' z serii Smocze Kroniki od Wydawnictwa Dreams. Autorem jest Paweł Gołuch, a ilustracje przygotowała Marcelina Grabowska.
Opowieść jest pisana wierszem, jest to właściwie poemat dla dzieci, w którym mogą zakochać się też dorośli. Świetnie napisany, z wartką akcją pełną niespodziewanych zwrotów. Z królewną która na nic nie czeka - przeciwnie bierze sprawy z swoje ręce i jest w tym bardziej prawdziwa i fajna. Ze śmiałkiem, który potrafi słuchać, rozmawiać i jest przy tym dobrym człowiekiem. Który dotrzymuje obietnic. Z królem, który chciał dobrze, a wyszło... Cóż nie do końca okej. I w końcu ze smokiem, który zachował się bardzo po ludzku. Sama pewnie na jego miejscu postąpiłabym podobnie. No dobrze, ale o czym ów poemat w ogóle jest?
We wsi Cicha Woda mieszka Janek wraz z rodzeństwem. Kiedy chłopak słyszy o problemach królestwa z pewnym smokiem - zgłasza się na ochotnika by im zaradzić. Wyrusza w niebezpieczną podróż do zamku, a później dalej - by rozprawić się ze smokiem. Po drodze zjednuje sobie ludzi, a nawet poznaje pewną niewiastę na widok której świecą mu się oczy. To Karolina, królewna o silnych, moralnych zasadach, nie bojąca się przeciwstawić nawet własnemu ojcu. Janek poznaje w końcu i smoka. Okazuje się, że wcale nie jest taki zły, jak go wszyscy malują. On jedynie chce odzyskać swoje dziecko...
Czy smok zaufa Jankowi? I czy ubogi chłopak da radę uratować całe królestwo? Zajrzyjcie do książki bu się dowiedzieć. Nie pożałujecie.
Rymy są tu w punkt, świetnie czyta się tę książkę - szczególnie na głos. Jest melodyjna, miła dla ucha, a przez swoją formę - ciekawa dla odbiorców. Nie tylko tych najmłodszych. Mamy ogromną nadzieję, że pojawi się kolejna część. Bo wydaje mi się, że jeszcze wiele poematów autor ma w głowie...

Polubienia

Komentarze

Instagram