Wielkie małe zwierzę - książka, którą pokochacie!

- Mamo, a jakbym był taki mały jak mrówka rudnica to byś mnie kochała?
- No pewnie!
- Ciekawe co takie mrówki jedzą? Może lubią ciastka - jak ja? Chciałbym czasem być taką mrówką. I żeby ktoś książkę o mnie napisał bym chciał. Bo ta jest taka miła. I o marzeniach jest, wiesz? O tym, że trzeba je spełniać, bo bez marzeń to by nudno było.

Bez tejże książki także. To 'Wielkie małe zwierzę' Urszuli Kuncewicz-Jasińskiej z ilustracjami Aleksandra Jasińskiego czyli twórców Wydawnictwa Alulalu.
Nie wiedziałam, że o mrówce można opowiedzieć w tak bajkowy sposób. A z książki uczynić swoisty teleport, który prowadzi nas w świat zwierząt, do lasu który poznajemy od podszewki - od startu do mety - niczym w wyścigu po szczęście i marzenia. Bo właśnie w taki wyścig, albo raczej w taką podróż wyrusza nasza mrówka. A my razem z nią - dzięki specjalnej ścieżce, która ciągnie się przez większość stron i sprawia, że lektura staje się też zabawą. Dziecko bowiem może paluszkiem wodzić po śladzie i razem z mrówką zbliżać się do celu. A jest nim wspomniane wcześniej szczęście. I poczucie przynależności. Przynajmniej my to tak odbieramy.
Bohaterka - mała mrówka, zamieszkuje bieszczadzki las. Pewnego dnia pragnie zdobyć szczyt. Za cel stawia sobie dotarcie aż na czubek jednego z buków w swoim lesie. Ale jak to zrobić, kiedy jest się takim malutkim? Czy hart ducha wystarczy? A może fajnie byłoby mieć skrzydła jak biedronka albo wysoko umieszczone oczy - jak ślimak winniczek? Tylko czy wtedy nadal byłoby się tym, kim się jest? Sympatyczną mrówką?
To książka o tym jak być sobą. Mimo przeciwności losu. O tym, że czasami wystarczy w siebie uwierzyć. No i ok, łut szczęścia też się przyda 😁 jego nigdy dość. To też książka o bliskości i o tym, że fajnie jest jak ktoś na nas czeka. Niezależnie od tego ile mamy lat...
Historii  dopełniają przepiękne ilustracje. Są wyśmienite. Myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać. Wystarczy na nie spojrzeć ❤
Ps. A do 9 września na www.alulalu.com na hasło PRZEDSPRZEDAŻ jest 30% rabatu na wszystkie książki! 🥰

Polubienia

Komentarze

Instagram