W wielkim świecie mody

No i jest - ostatnia z wydanych do tej pory w Polsce części serii 'Mali Wielcy'. To 'Mali Wielcy. Coco Chanel' autorstwa Marii Isabel Sánchez Vegary z ilustracjami Any Albero. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Smart Books.
Tym razem przenosimy się do świata mody, a tam jest ona - mała Gabrielle. Ale, zanim stała się ikoną mody, miała ciężkie życie. Po śmierci mamy trafiła do sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne. Tam, zamiast bawić się lalkami jak inne dziewczynki, ona szyła lalkom ubranka. Tak to pokochała, że została szwaczką. Równocześnie występowała w kabarecie, gdzie zasiadający na widowni żołnierze nadali jej przydomek Coco. Pewnego dnia Gabrielle zaprojektowała koleżance kapelusz. Prosty i elegancki, można rzec, że innowacyjny. Po tym pierwszym kapeluszu przyszedł czas na kolejne i tak Coco założyła własny sklep. Później przyszedł też czas na projektowanie ubrań i... Całkowitą zmianę stylu ówczesnych kobiet i odejście od gorsetów.
Do dziś marka Chanel wyznacza trendy i jest znana na całym świecie.
Tym razem tekstowi towarzyszą ilustracje przywodzące na myśl lata 30. XX wieku. Bardzo przyjemnie się na nie patrzy. Polecam, tak jak pozostałe części serii których recenzje znajdziecie w poprzednich postach. Mam nadzieję, że Wydawnictwo Smart Books wyda pozostałe tytuły z serii i na czterech się nie skończy!

Polubienia

Komentarze

IP: 82.99.3.229

Instagram