Uczucia w ciekawej grze

Dzień dobry! Dziś będzie... Gra. I to bardzo fajna, w którą od wczoraj graliśmy setki razy. Na nam tylko znane sposoby i w oparciu o wymyślone zasady 😉
Ta gra to 'Memory Humory' od Adamigo. Zdaniem producenta ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i refleks. Ja dodałabym jeszcze kilka rzeczy - ale o tym za chwilę. Gra zawiera 48 tafelków (24 pary). Na każdym z nich jest namalowane dziecko prezentujące jakąś minę, za którą idzie emocja lub uczucie. Każde jest nazwane, ale nazywa można modyfikować na własną potrzebę. My trochę zmienialiśmy - szczególnie przy okazji zabawy z dwulatkiem. Niektóre nazywa były dla niego za trudne czy zbyt abstrakcyjne - wtedy kombinowałam. A do innych dodawaliśmy wyrazy dźwiękonaśladowcze. Z młodszym synem najlepiej nam wychodziła zabawa w naśladowania miny, która jest na tafelku. Za każdym razem też tłumaczyłam co dany wyraz twarzy oznacza i co może mu towarzyszyć. Producent podaje propozycje gier dla czterolatków i dzieci starszych. Przede wszystkim jest to klasyczna gra memory - czyli zabawa, w której trzeba dopasować do siebie ilustracje odwracając po dwa leżące obrazkiem do dołu tafelku. Jeśli trafimy na parę - zabieramy ją i zdobywamy punkt. Gra ćwiczy pamięć, ale też spostrzegawczość. I bardzo fajnie rozwija. Drugą propozycją jest gra Zgadnij kto to! - polegająca m.in. na wymienianiu cech postaci przedstawionych na obrazku. I w końcu gra numer trzy - Poznajmy się - czyli budowanie zdań dotyczących uczuć i emocji które widnieją na tafelkach.
Gra jest bardzo starannie wykonana. Tafelku są grube, matowe. Dzięki temu nie widać na nich śladów palców. Bardzo polecamy, bo to świetna zabawa dla całej rodziny. Sugerowany wiek graczy to powyżej czterech lat, ale i dwulatek będzie się dobrze bawił, jeśli tylko odpowiednio zmodyfikujemy zasady.

Polubienia

Komentarze

Instagram