Tym razem noblistka. Podwójna.

Teraz będą kolejne tytuły z serii, która zawładnęła naszymi sercami. Na początek 'Mali Wielcy. Maria Skłodowska-Curie' autorstwa Marii Isabel Sánchez Vegary z ilustracjami Frau Isy, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Smart Books.
Ta część jest mi szczególnie bliska przez wzgląd na tematykę. Traktuje o kobiecie, która pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych, a mówienie o nas jako o słabej płci, która mało co potrafi, jest błędem. Kiedy Maria była mała bardzo lubiła się uczyć. Niestety, w Polsce, w tamtych czasach, było to utrudnione - kobiety nie mogły studiować. Maria zatem... Wyjechała do Francji i tam rozpoczęła dalszą naukę. Życie przyniosło jej wielką miłość, do podobnego jak ona sama zapaleńca. Przyniosło wielką tragedię i dzieci, które niestety ucierpiały przez jej miłość do nauki - ale to historia na inną opowieść. Przyniosło w końcu Nobla. Podwójnego. A jej odkrycia - pierwiastki rad i polon - służą nam po dziś dzień.
Książka, jak zwykle w tej serii, ma niewiele tekstu podanego w formie przypominającej biografię. Ma też rys biograficzny i kilka zdjęć na końcu książki. Ma też ilustracje, przepiękne, bardzo minimalistyczne, czyste.
Polecamy, podobnie jak całą serię. Nie zawiedziecie się, a może nawet czegoś się nauczycie 😉

Polubienia

Komentarze

Instagram