Trudne pytania i wyczerpujące odpowiedzi

Witajcie w poniedziałek. Dziś książka, która dotarła do nas od Wydawnictwa Multico, za co bardzo dziękujemy ;) Bo i radości sprawiła nam sporo! To 'Tato, dlaczego, jak i po co?' Wojciecha Mikołuszko (tak, tak, to ten od genialnego 'Wojtka') z ilustracjami Tomasza Samojlika. To książka dla małych i dużych. Przyznam, że sama czytuję ją z fascynacją (najczęściej w wannie, bo tylko tu mam chwilę spokoju :D) i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia. Pomysł jest prosty: mamy pytanie jakie mógłby nam żądać praktycznie każdy przedszkolak (i nie tylko) i wyczerpującą odpowiedź. Wszystko dopełnione nieco humorystycznymi ilustracjami i zamknięte w twardej okładce. Ta książka to swoisty przewodnik, podręcznik i magiczny zbiór przywołujący na myśl dzieciństwo. Wśród 77 trudnych pytań znajdziemy takie jak np.: Po co człowiekowi gluty w nosie?; Dlaczego lubimy słuchać piosenek?; Dlaczego nie da się dojść do tęczy?; czy Dlaczego chrupki w mleku się przyciągają? Jest też odpowiedź na pytanie, które pewnie wielu z Was przypomni znienawidzone coś z dzieciństwa, a mianowicie: skąd się bierze kożuch na mleku? ;) Ja tam kożuch zawsze lubiłam i wyjadałam nie tylko że swojego, ale też z cudzych kubków ;)
Znajdziemy tu pytania z różnych dziedzin: jest fizyka, medycyna, biologia, ale też życie codzienne a nawet trochę... Filozofii. Póki co mój trzylatek chce żeby mu czytać wybiórczo, ja pochłaniam w całości, a myślę, że i mąż podczas posiadówek w wannie coś tam podczytuje ;)
Książkę polecamy, bo to naprawdę ogrom wiedzy w jednym miejscu. I od dzisiaj, kiedy tylko usłyszycie z ust Waszych latorośli: 'a dlaczego...?' zamiast odpalać google będziecie mogli otworzyć książkę i w niej poszukać odpowiedzi ;) miłego wieczoru!

Polubienia

Komentarze

Instagram