To niesprawiedliwe! Czyli smerfne emocje, które dotyczą nas wszystkich

To jest książka o moim starszaku! Absolutnie 😅 to przekochany dzieciak, a przy tym zrzęda jakich mało. Powiedziałabym po kim (pozdro mężu 😁), ale mi nie wypada 😉 i bardzo często z jego ust pada stwierdzenie takie samo, jak z ust bohatera dzisiejszej recenzji.
A jest nim mały niebieski ludzik, wprost z komiksu 'Smerfy i świat emocji. Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe'. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont (w ramach Klubu Świata Komiksu). Seria została napisana przez Thierry'ego Culliforda i Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena. Kolory zaś to zasługa Paolo Maddaleniego.
To kolejny, zwykły dzień w wiosce Smerfów. Każdy zajmuje się tym, co robi najlepiej i w czym się sprawdza. Fryzjer strzyże, Pracusie pracuje, a Ważniak... Cóż jest ważniakiem, który calu czas się wymądrza. Tylko jeden Smerf ma ze wszystkim problem. I mówi głośno wszem i wobec, że wszystko jest niesprawiedliwe. I to, że to fryzjer przygotowuje fryzurę Smerfetki i to, że podczas święta smerfojagód nie można zjeść malin. Jak potoczą się dalsze losy narzekającego na niesprawiedliwość Smerfa? I jaką rolę w całej historii odegra magiczne zwierciadło?
To co najlepsze z mojego punktu widzenia w tych komiksach - to dodatki dla rodziców. Na końcu komiksy znajdziemy porady opracowane przez Diane Drory, psycholożkę dziecięcą i psychoanalityczkę oraz posłowie Sylwii Jatczak - psycholożki.
Bardzo polecam, to naprawdę ciekawa i wartościowa seria, która spodoba się tym małym i tym nieco starszym.

Polubienia

Komentarze

Instagram